Raamatupidaja: 1000-euroste arvete seadus on vaid tööd juurde toonud, kuid kasu sellest pole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Täna on esimene tähtaeg esitada maksu- ja tolliametile koos käibemaksudeklaratsiooniga ka tehinguinfo üle 1000-euroste arvete kohta. Ettevõtjad ja raamatupidajad seadusemuudatust endiselt mõistlikuks ei pea ning kurdavad suurenenud töökoormuse üle.

Kogenud raamatupidaja Ene-Eeva Karu ei tee saladust, et nii-öelda tuhandeeuroste arvete seadus on talle ja tema töötajatele hulganisti töötunde juurde toonud. Samuti kahtleb ta selle muudatuse vajalikkuses, sest maksuauku see tema arvates küll kinni ei õmble, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Häid sõnu ei ole ma kellegi käest kuulnud, see on ikka jama. Ma ei usu, et sellest oleks mingisugust kasu. Sest kui maksuamet suhtub korralikesse firmadesse nagu sulidesse ja sulidesse nagu korralikesse firmadesse, siis ei ole sellest mitte kunagi mingit kasu. Aga igatahes ei ole ma kaua aega nii kõvasti ja palju vandunud kui sellel kuul," on Karu nördinud.

Eesti Maksumaksjate Liidule teeb ka palju meelehärmi, et maksu- ja tolliamet on praegusel kiirel deklareerimisperioodil sulgenud e-maksuametisse sissepääsu pangalingi kaudu. Ameti sõnul tuvastasid nad turvariski ning uuendavad nüüd seda autentimislahendust.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe ütles, et jätkuvalt saab maksuametisse sisse ID-kaardi ja mobiil ID-ga. Aga läbi pangalingi avatakse teenus siis, kui see saab viidud uuele standardile.

Tänaseks on maksumaksjate esindusorganisatsioon kogunud ka juba üle tuhande allkirja, mille nad lähiajal saadavad riigikokku, et seadusemuudatus tühistada. Rahanduskomisjoni esimehe sõnul tuleb enne otsuse tegemist aga tulemused üle vaadata.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Rannar Vassiljevi arvates on see lähikuudel teema, mida tuleb analüüsida maksu- ja tolliametiga ja vastavalt sellele võtta vastu otsus, kuidas edasi minna.

Maksumaksjate liit hakkab ka oma kodulehel õige pea koguma tagasisidet raamatupidajatelt, kuidas käibedeklaratsiooni lisade esitamine neil kulges ja kui palju see neil maksma läks.

"Me tahame seda infot koguda sellepärast, et kui riigikogus millalgi see teema üles võetakse, siis me saaksime varustada neid informatsiooniga, et mis reaalses elus on toimunud. Et kui keeruline või tülikas selle vormi täitmine ettevõtjatele tegelikult on olnud," rääkis liidu esindaja Lasse Lehis.

Raamatupidaja Ene-Eeva Karu on kindel, et peab oma firma hinnakirja juba mõne kuu pärast üle vaatama. "Kui me varem tegime nädal aega tööd ja nüüd me teeme poolteist nädalat, siis loomulikult me tahame rohkem palka saada," rõhutas ta.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: