Erakonnad pärast Savisaare kõnet: Keskerakond ei pääse ka järgmisse valitsusse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR / Martin Dremljuga

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare eile peetud kõne on teiste parteide juhtides tekitanud ühesuguseid hinnanguid, et Savisaar elab illusoorses maailmas ja Keskerakonnal valitsusse asja ei ole.

Vaatamata pikaajalisele parlamendis opositsioonis olemisele, esines Keskerakonna esimees Edgar Savisaar Estonia kontserdisaalis pea täismajale. Suure kõnena ja Martin Luther Kingi, John Kennedy ja Ronald Reagani taustal välja reklaamitud esinemine teistele erakonnajuhtidele erilist mõju ei avaldanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Sven Mikser arvab, et Savisaar ilmselt ei pääse valitsusse ka eelolevate valimiste järel.

"Aga selle niiöelda suure kõne kohta ma tahaks öelda seda, et suurt kõnet ei tee mitte suur saal või kõva trummipõrin. Suur kõne on see, milles on suuri mõtteid - selles osas tuleb öelda, et Edgar Savisaarel neid suure kõnena väljareklaamitud esinemises ei olnud, uusi mõtteid veelgi vähem," arvas Mikser.

Edgar Savisaar kinnitas, et Eesti tammub Reformierakonna tõttu paigal ja vaid Keskerakond suudab riigile teha taaskäivituse. Reformierakonna kõrval pälvisid kriitikat ka sotsiaaldemokraadid ja IRL.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimehe Urmas Reinsalu arvates oli Savisaare kõne pankrotikuulutus. "Tal ei olnud uusi ideid, keskne idee, mida ta välja pakkus - alampalk 1000 eurot järgmisel aastal tähendab seda, et Eestis tuleb järgmine aasta juurde mitusada tuhat töötut. See on täiesti hullumeelne majandusprogramm inimeste toimetuleku lahendusena," leiab Reinsalu.

Reinsalu hinnangul on nüüd Savisaarel viimane kord olla peaministrikandidaat ja partei juht.

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi ütles, et riigimehe asemel koorus suure kõne ajal välja inimlikult hale pilt. "Keskerakonna seisukohad Ukraina või USA vägede siinviibimise või Euroopa Liidu teemal, siis nendes valdkondades oleks tahtnud mingit uut sõnumit," märkis Ligi.

Parlamendierakondade kõik juhtfiguurid kinnitasid, et Keskerakond järgmisesse valitsusse jätkuvalt ei pääse, sest ta on isolatsioonis.

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: