Paet: Valgevene on ainuke EL-i idapartnerluse riik ilma külmutatud konfliktita ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul on kuuest Euroopa Liidu idapartnerluse riigist viie territooriumile tekitatud külmutatud konflikti ala, et mõjutada nende riikide välispoliitilist suunavalikut ja käitumist.

Paet tõdes, et seni on ainsana pääsenud Valgevene, kuid ka nüüd on Valgevene suhted Venemaaga pingestumas, mille üks väljundeid on tollikontrolli taastamine Vene-Valgevene piiril, kuigi mõlemad kuuluvad tolliliitu.

"Külmutatud konfliktid on Gruusias Abhaasia ja Lõuna-Osseetia, Moldovas Transnistria, Aserbaidžaanil ja Armeenial Mägi-Karabahhia ning nüüd Ukrainal ka Krimm ja Donbass. Kõiki neid soojendatakse vajadusel üles, et riigi normaalset arengut pidurdada," ütles Paet.

Paeti sõnul manipuleerib Venemaa praegu Ukraina Krimmi ja Donbassi kõrval aktiivselt ka Abhaasia ja Lõuna-Osseetiaga, sõlmides nendega liidulepinguid.
"Ainus lahendus on külmutatud konfliktialade lõpetamine ja kõigi riikide territoriaalse terviklikkuse austamine. Vastasel korral jääb konfliktioht kõrgeks," märkis Paet.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: