Allikad: USA on valmis loobuma osast sanktsioonidest Venemaa järeleandmiste korral Ukrainas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Presidendid Barack Obama ja Vladimir Putin 11. novembril 2014 Aasia ja Vaikse Ookeani Piirkonna Majanduskoostöö (APEC) tippkohtumisel Pekingis
Presidendid Barack Obama ja Vladimir Putin 11. novembril 2014 Aasia ja Vaikse Ookeani Piirkonna Majanduskoostöö (APEC) tippkohtumisel Pekingis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA presidendi Barack Obama administratsioon otsib uusi võimalusi koostööks Venemaaga rahvusvaheliste probleemide lahendamisel ning on valmis loobuma osast sanktsioonidest juhul, kui Moskva Ukrainas järeleandmisi teeb, kirjutas eile agentuuri Bloomberg kolumnist Josh Rogin, viidates allikaile Obama administratsioonis.

Ühe allika sõnul on selles küsimuses toimunud juba kümmekond kohtumist ning protsessi on kaasatud välisministeerium, Pentagon ja rida valitsusasutusi, kirjutas Rogin veebilehel bloombergview.com.

"Ma ei usu, et kellelgi on sel hetkel mulje, et praegu on võimalik meie suhete laialdane taaskäivitamine, kuid me võiksime proovida uurida, milleks nad tegelikult valmis on. Meie lähenemine on kogu aeg , et proovime järele. Sõltumatult edu tõenäosusest," tsiteeris Rogin Obama administratsiooni kõrget ametnikku.

Ühe Obama administratsioonist pärit allika sõnul ollakse valmis isoleerima Donetskit ja Luganskit puudutavad küsimused Krimmi probleemist.

"Kui õnnestuks kokku leppida Donetski ja Luganski asjus, oleks võimalik maha võtta mõned sanktsioonid, samal ajal kui sanktsioonid Krimmi suhtes jääksid alles," ütles allikas.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: