Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Meie Maa veebilehte rünnanud häkker peab maksma 455 eurot

Sisenedes mullu juunis Meie Maa veebis kommentaariumi, avanes selline pilt.
Sisenedes mullu juunis Meie Maa veebis kommentaariumi, avanes selline pilt. Autor/allikas: Meie Maa

Lääne ringkonnaprokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse Meie Maa veebilehte rünnanud häkkeri suhtes ja kohustas teda maksma riigile 455 eurot.

Mullu juunis toimunud veebirünnaku tõttu pidi Meie Maa oma veebiküljel ajutiselt sulgema lugejate kommentaarid, sest häkker halvas täielikult lugude kommenteerimise võimaluse, kirjutab Meie Maa.

Mis tahes Meie Maa artikli kommentaariumi sisenedes suunati lugeja automaatselt teise maakonnalehe kodulehele või ilmus kommentaariumi automaatselt ebaõige kommentaar, nagu oleks Meie Maa veebikülje külastamine kuidagi ebaturvaline, mistõttu Saaremaa Raadio OÜ pöördus lehekülje ründaja väljaselgitamiseks politseisse.

Politsei tegigi kindlaks, et 22-aastane Siim sisestas mullu 9. ja 10. juunil Saaremaa Raadio OÜ-le kuuluva ajalehe Meie Maa veebilehel www.meiemaa.ee oleva artikli kommentaari lahtrisse arvutisüsteemi toimimist häirivaid ja takistavaid andmeid.

Selle tõttu kuvati artikli kommentaare lugenud teisele kasutajale tekst: “Hoiatus. Kahjuks on Meiemaa.ee ebaturvaline. Turvariskide vältimiseks lugege parem Saarte Häält www.saartehaal.ee“ ning pärast seda suunati kasutaja automaatselt konkureeriva väljaande Saarte Hääl veebilehele.

Pääses kriminaalkaristusest

Lääne ringkonnaprokuratuur lõpetas antud asjas kriminaalmenetluse ja pani noormehele kohustuse maksta hiljemalt 15. maiks riigituludesse 355 eurot ning lisaks pidi noormees hüvitama Saaremaa Raadio OÜ-le tekitatud kahju 100 eurot, kuid selle maksis ta ära mullu 29. detsembril.

Saaremaa Raadio OÜ juhatuse liikme ja tegevjuhi Priit Rauniste sõnul on 100 eurot reaalne kahju, mis kulus rünnakujärgse olukorra likvideerimisele, kuid moraalne kahju on ilmselt hinnanguline ja selle sissenõudmiseks peaks pöörduma kohtusse. "Kas me seda teeme või mitte, pole veel otsustanud,” ütles Rauniste.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: