Pevkur: tragöödiani Prantsusmaal võis viia satiiriajakirja avaldatud piltide mõju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siseminister Hanno Pevkur.
Siseminister Hanno Pevkur. Autor/allikas: Peeter Langovits/Postimees

Siseminister Hanno Pevkur pidas vajalikuks täpsustada oma eilset väljaütlemist satiiriajakirja Charlie Hebdo kohta ja mõistis ühemõtteliselt hukka rünnaku ajakirjanike vastu.

Siseministeeriumi saadetud pressiteates täpsustas Pevkur, et ta rõhutas eile TV3 küsimustele vastates Eestis kehtivat sõna- ja meediavabadust ja seda, et riik ei hakka ette kirjutama meediaväljaannetele mida ning millal avaldada.

"Eestis on sõnavabadus ja sellest tuleb ka eelkõige lähtuda," vastas Pevkur esmalt TV3 ajakirjaniku küsimusele, kas Eesti meediaväljaannetel tasuks solidaarsuse näitamiseks avaldada oma ajalehes mõne pilapildi. Minister jätkas, et ta ei näe võimalust, et riik hakkab ette ütlema kellelegi, mida võib avaldada ja mida mitte.

"Kui vaadata neid traagilisi sündmusi Prantsusmaal, kus praeguseks hetkeks on ka juba üks politseinik hukkunud, siis need traagilised sündmused ikkagi said alguse jah meediaväljaannete enda käitumise poolt või seoses meediaväljaannete käitumisega ja samamoodi sellega, et see ei olnud ju üks pilapilt, vaid see oli pikaajalisem erinevate piltide koosmõju. Aga ega me lõpuni neid taustasid ei tea," olid Pevkuri järgnevad sõnad eile TV3 uudistele.

Tänases pressiteates korrigeeris Pevkuri oma sõnu nii: "Ma mõistan selgelt ja üheselt hukka rünnaku Charlie Hebdo ajakirjanike vastu ja seisan alati meedia- ning sõnavabaduse kaitsel. Mis puudutab minu kommentaari Charlie Hebdo rünnaku osas, siis see oli ajendatud eelkõige soovist mõista põhjuseid, mis võisid viia kurjategijad nii võikale teole. Sellest ka minu lause, et me ei tea veel nende sündmuste tausta, kuid nende traagiliste sündmusteni võis viia Charlie Hebdo poolt avaldatud erinevate piltide koosmõju."

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: