RMK sõlmis koostööleppe Ajujahi võitjaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: timbeter.com

Kevadel ettevõtluskonkursi Ajujaht võitnud metsamaterjali mõõtmiseks loodud mobiilirakendus Timbeter sõlmis koostööleppe Eesti suurima metsandusorganisatsiooni RMK-ga.

RMK on Timbeteriga teinud koostööd juba ligi aasta ning osalenud arenduses testkasutajana.

“Toetame igati, et uuenduslikud rakendused Eesti metsasektoris leviksid,“ ütles RMK metsamajanduse peaspetsialist Rainer Laigu.

„Tänu kalibreeritud harvestermõõtmisele on RMK-l juba praegu täpne ülevaade igal hetkel raiutava puidu kogusest ja kvaliteedist, ent Timbeteri kasutamine lihtsustab kohustuslike inventuuride tegemist ja vähendab sellele kuluvat tööaega,“ märkis ta.

Timbeteri kasutades teeb mõõtja nutiseadme abil puiduvirnast pildi ja saab mõne lihtsa liigutusega paari minuti pärast vastuse metsamaterjali koguse, asukoha jmt kohta. Rakendusega saab mõõta ka ebaühtlase kujuga puiduvirnu.

Kogutud andmeid saab koos pildiga lihtsalt edastada näiteks e-kirjaga, mis teeb kogu puidu liikumise tarneahelas kiiremaks ja läbipaistvamaks.

Lisaks saab Timbeteri liidestada teiste infosüsteemidega, mis on suureks abiks müügipakkumiste või raportite tegemisel, logistika planeerimisel ja laoarvestuse pidamisel.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: