Riigikogu komisjonide salvestised tahetakse rutiinselt kustutada

{{1421126661000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Riigikogus läbis teise lugemise eelnõu, mis näeb ette, et riigikogu komisjonide istungite salvestised kustutatakse pärast riigikogu koosseisu töö lõppu.

Initsiatiiv täpsustada komisjonide töö fikseerimist tuli riigikogu kantseleilt, kes käib kohtuteed Eesti Ekspressiga nõndanimetatud elamislubade müügi uurimiskomisjoni materjalide kättesaadavuse asjus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kahes kohtuastmes on riigikogu kantselei jäänud kaotajaks. Otsust säilitada komisjonide istungite salvestisi ainult neli aastat, põhjendas riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees reformierakondlane Rait Maruste sellega, et praegused salvestised on korrastamata ja neid on kümnetes või isegi sadades tundides. Ta lisas, et salvestised tuleks korrastada, sest istungitel räägitakse ka kõrvalistest asjadest ning visatakse nalja.

"Küsisime spetsiaalselt, mida arvab sellest korrastamata massiivist riigiarhiiv. Riigiarhiivi inimesed vastasid, et neid see korrastamata mass ei huvita. Sellest lähtuvalt on siia kirja pandud see, mis siin kirjas on," rääkis Maruste riigikogu ees.

Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Stalnuhhin rõhutas, et riigikogu on kõrgeim võim Eestis. "Tuleb võimule keegi Jossif Stalin ja arhiivist koristatakse ära kõik dokumendid, mis puudutavad ühte, teist, kolmandat ja tuhandeid inimesi. Siis tuleb järgmine mees ja tuleb järgmine puhastus, järgmine mees ja järgmine puhastus. Me ei peaks sellest lähtuma, me peaksime teistest näidetest lähtuma," arvas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: