Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sulailma tõttu on praegu jääle minek väga ohtlik

Foto: Postimees/Scanpix

Täna enne keskpäeva sai häirekeskus teate, et Pärnus Raeküla rannas on inimene uppumisohus. Päästjad ja piirivalve ei leidnud ühtki abivajajat, ka lahe kohal tiiru teinud helikopterist ei märgatud, et keegi oleks ohus.

Muutlike ilmastiku- ja jääolude tõttu on aga jääle minek praegu väga ohtlik, vahendas "Aktuaalne kaamera" politsei hoiatust.

Kaldalt vaadates pole sugugi kerge aru saada, kas mitmesaja meetri kaugusel jääl viibivatel kaluritel on pärast püügi lõpetamist võimalus ka ohutult kaldale jõuda, sest tugev tuul kord tekitab lahvandusi ja lükkab siis jäätükid jälle kokku. Niimoodi võibki kaldalt paista, et inimene on ohus, aga samal ajal leiab too sadakond meetrit eemal võimaluse kaldale pääseda.

"Saime väljakutse, et inimene võib olla ohus siit Raeküla rannast umbes-täpselt 300 meetrit, kõnnib ja kukub läbi jää. Päästeameti pinnaltpäästjad liikusid siis sinna mere suunas. Jääolud on väga halvad, kuna vesi on peal tänu sellele tuulele, mis tugevalt puhub," kirjeldas Lääne prefektuuri juhtivpiirivalvur Janek Pinta.

Pinta ütles, et ühtki hädalist ei leitud. Nende kaluritega, kes kaldalt paistsid, olid nad telefonitsi ühenduses. Kalamehed kinnitasid, et olukord on kontrolli all ja nemad mingit ohtu ei tunne.

Lääne prefektuuri juhtivpiirivalvur kinnitas, et nemad jäävad kohapeale olukorda jälgima, sest ilmaolud on tõesti halvad. "Õhtupoole, kui läheb pimedamaks ka, siis on arvata, et keegi kindlasti abi vajab," lisas Pinta.

"Me saadame veel oma patrullid siis natuke sinna Reiu poole vaatama ja võib-olla sinna Valgeranna alla, et palju seal kalastajaid on. Ma saan aru, kui kutselised kalurid on peal, siis tähendab, et väga suurt ohtu ei ole. Pigem on see jää peale saamine ja jää pealt äratulek raskendatud. Kuna see torm, mis siin vahepeal oli, on tekitanud olukorra, et kaldad on kõik vee all," rääkis Pinta.

Lahe kohal tiiru teinud kopterist loendati Reiu rannas jääl 20 kalameest, Raeküla all paistis neid neli. Et keegi neist ohus oleks, seda silma ei hakanud. Aga muutlike jää- ja ilmaoludega merele minnes tuleb olla väga ettevaatlik, hoiatab politsei.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: