Eriüksus hakkab reageerima piiriintsidentidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Politsei- ja piirivalveametis alustas aasta algusest tööd piirivalve eriüksus, kelle ülesandeks on reageerida piiriintsidentidele.

Juhtivpiirivalvur Antti Pensa sõnul tähendab see sekkumist näiteks juhtumitel, kus ohus on kellegi elu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelmise aasta oktoobri alguses ütles siseminister Hanno Pevkur, et piirivalve juurde luuakse eriüksus, kelle ülesanne on reageerida piiriintsidentidele ja teha erioperatsioone. Nüüd, aasta algusest on eriüksus osaliselt komplekteeritud ja alustas tööd ka siin Koidula piiripunktis.

Koidula piiripunkti eriüksus kuulub Piusa kordoni alla, veel on loomisel üksused Narva kordonis ja Tallinnas. Tänaseks ei ole veel leitud kogu meeskonda ega olemas ka täielikku varustust.

"Me loodame meeste osas saada selle aasta esimeseks kvartaliks meeste täituvuse korda ja varustuse samamoodi," lausus juhtivpiirivalvur Antti Pensa.

Pensa sõnul on eriüksusesse tulnud inimesi nii politseist kui ka piirivalvest ja samuti ka väljastpoolt asutust. Sinna tulnud inimesed vajavad aga spetsiaaliset väljaõpet ning praegu käib aktiivne koolitusperiood. Kuigi Pensa sõnul tehakse ka tavalisi piirivalvelisi teguvusi, siis on nimetus eriüksus õigustatud järgnevalt.

"Me sekkume üsna tihti sellistesse olukordadesse, mis nõuavad või on kõrgendatud olukorra sündmused. See tähendab seda, et kus inimese elu või tervis võib olla ohus," ütles Antti Pensa.

Praegu on piirivalve eriüksused kordonite alluvuses, kuid tulevikus peaks alluma otse piirivalvebüroode juhtidele.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: