Esimene naisassessor Põder kiitis Eesti luterikiriku häid välissuhteid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kirikukogu kinnitas täna ametisse uue kirikuvalitsuse. Eesti Evangeelsel Luterlikul Kirikul on tänasest esimest korda naisassessor. Kadri-Eliisabet Põder hakkab vastutama kiriku välissuhete eest.

Kirikul on nüüd ka kaks piiskopikandidaati, kelleks on viimasel kahel peapiiskopivalimisel osalenud praostid Tiit Salumäe ja Joel Luhamets, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Assessoreid võib võrrelda valitsuse ministritega. Assessorid valib peapiiskop ning nad kinnitab Kirikukogu.

Urmas Viilma valis need, kes olid silma jäänud asjatundjatena - Viljandi praost Marko Tiitus, Usuteaduse Instituudi rektor Ove Sander, Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu ja kirikuvalitsuse välissuhete referent Kadri-Eliisabet Põder, kes kinnitab, et Eesti luterikiriku välissuhted on heal järjel.

"Üha enam nähakse meis võrdväärset partnerit. Ei ole enam nii, et meie oleme abi vastuvõtjad ja nemad on abi andjad. Selles mõttes meil läheb hästi," lausus assessor Kadri-Eliisabet Põder.

Peale välissuhete on olulisemad tegevusvaldkonnad veel haridus, hoolekanne, muusika, meediatöö ja misjon.

"Ka selline kaasaegne misjon või internetimisjon või võrgumisjon - kõik need valdkonnad on jagatud nii assessorite kui ka piiskoppide vahel," märkis peapiiskop electus Urmas Viilma.

Kes täpselt ja millega tegelema hakkab, otsustab kirikuvalitsus. Piiskopikandidaatideks said Tartu praost Joel Luhamets ja Lääne praost Tiit Salumäe.

"Nii nagu ma ka varem olen öelnud, kui mu kandidatuur üleval oli, et meie ametivanne kohustab meid täitma neid ülesandeid, mis meile antakse," ütles piiskopikandidaat Tiit Salumäe.

Tegu ei ole klassikalise piiskopkondade juhtidega, selgitas Viilma. "Teatud töövaldkondade või piirkondade juhtimisel on nad peapiiskopile abiks," rääkis ta.

Kinnitati ka Viilma mantlipärija kantsleri ametisse.

"Üllekene - niisugune vägev koht ja minul oli hea meel. Süda rõõmus," kõneles peapiiskop emeeritus Andres Põder.

Kantsleriks sai Ülle Keel, kes on 20 aastat olnud kirikuvalitsuse kantselei juhataja.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: