Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vello Pettai: ilma kohtuotsuseta kampaaniaks kulutatud raha tagasi ei saa

Tartu Ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai ütles täna riigikontrolli auditi analüüsi kommenteerides, et Tallinna linna eelarvest valimisreklaamiks kulutatud rohkem kui 300 000 eurot ilma kohtuotsuseta praeguse seadusandluse juures kuidagi tagasi maksma sundida ei saa.

"Otsest sundnõudlust ilma kohtuotsuset ei ole võimalik teha, kohe ei hakka see raha, mille iganes survel tagasi laekuma," ütles Pettai intervjuus "Aktuaalsele kaamerale".

Tema sõnul konstateeritakse fakte ühiskonnas kolmel tasandil: ajakirjandus, riiklik uuriv instants ehk riigikontroll ja kohus. Praeguses nii-öelda vaheetapis tõi ta välja riigikontrolli aruande kaks olulist fakti – põhjalik analüüs, mis on tehtud teavituskampaaniate sisu kohta ning ajastatus.

"Aruanne näitab selgelt ära, et 2012. aastal oli taolisi kampaaniaid hästi vähe ja ühtäkki sügisel 2013 võttis Tallinna linn väga palju ette, mis teatavasti oli küllaltki lähedal valimistele," märkis Pettai.

Pettai, kes on ise ka erakondade rahastamise järelvalve komisjoni liige, ütles, et komisjon on pidevalt oma võimalusi täiendanud ja rolli sisse kasvanud ning avaldas lootust, et komisjon võib tulevikus järelevalve teostamiseks volitusi juurde saada.

"Praegu on riigikogu menetluses seadusemuudatus, mis võimaldaks ka komisjonil natuke rohkem nendele küsimustele tähelepanu pöörata ja võib-olla isegi omandada suuremaid volitusi järelevalve teostamiseks riikliku järelevalve asutusena. Kas see vastu võetakse, on seadusandja küsimus, aga kui seadusandja leiab, et antud juhtum ja võib-olla mingisugused muud asjaolud vajavad seda, siis komisjon kindlasti täidab neid funktsioone," rääkis Pettai.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: