Uuring: tippjuhtide majandusliku optimismi tasemelt on Eesti langenud Põhjamaade sekka ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Uuringu kohaselt on Eesti tippjuhtide majandusliku optimismi tase võrreldes varasemate aastatega märkimisväärselt langenud ning on umbes samal tasemel Skandinaavia riikidega, rääkis nõustamis- ja audiitorettevõtte PricewaterhouseCoopers (PwC) Eesti juht Ago Vilu.

Maailma Majandusfoorumi tänavusel konverentsil Davosis avaldab PwC 18ndat korda maailma tippjuhtide uuringu "Global CEO Survey". Uuring on koostatud pea 80 riigi enam kui 1300 tippjuhi arvamuste ja hinnangute põhjal. Globaalselt on tippjuhtide optimismi indeks väga sarnane eelmisele aastale, ja tippjuhte, kes on veendunud oma ettevõtte käibe kasvus alanud aastal, on maailmas protsentuaalselt sama palju kui mullu - 39%, rääkis Arvo Vilu intervjuus ETV saatele "Terevisioon".

"Kuigi nii-öelda kogupildis on optimismi tase umbes sama, siis riigiti on see tegelikult väga erinev ja on väga suuri muutusi. Võib-olla sellise globaalse trendina võib välja tuua, et sellistel ebakindlatel aegadel, nagu praegu on, on arenenud riigid taas muutumas natukene atraktiivsemaks - vähemalt lühiajaliselt. Ja siin võib esile tuua USA-d, kus optimismi tase on kõvasti tõusnud. Ka Suurbritanniat. Lääne-Euroopas - mitte niivõrd palju, aga ka võib-olla pisut. Ja alla on siis optimismi tase läinud endistes staarriikides. Hiinas natukene, aga maailma kõige negatiivsemad juhid selle uuringu tulemusel on hetkel Venemaal," rääkis Vilu.

Traditsiooniliselt viidi samasugune uuring läbi ka Eesti tippjuhtide seas. Eesti kohta Vilu sõnul väga häid uudiseid ei ole, sest viimaste aastate tulemusi võrreldes olid Eesti tippjuhtide seekordsed hinnangud kõige negatiivsemad.

"Oli üsna suur kukkumine. Kui aasta tagasi 41% juhtidest uskus oma ettevõtte käibe kasvu, siis seekord oli neid, kes olid oma käibe kasvus veendunud, vaid 25%. Nii et [---] langus oli päris märkimisväärne. Võrreldes idanaabriga tundub see number olevat suhteliselt okei., sest Venemaal kukkus see optimismi tase 53-lt protsendilt 16-le," ütles Vilu.

"Ja Eesti optimismi tase on hetkel umbes sama, nagu ta on Skandinaavia riikides - Soomes, Rootsis. Ja võib öelda, et selle koha pealt me oleme saavutanud siis sellise uue Põhjamaa taseme," lisas Vilu.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: