Venemeelsete separatistide sõjamasinad liiguvad Luganskis lääne poole ({{commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Värskete luureandmete järgi liiguvad venemeelsete separatistide sõjamasinad Luganski kandis lääne poole.

Sõjaväeluure kinnitusel on selline liikumine kindel märk pealetungi ettevalmistamisest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neil masinail on aga isehakanud rahvavabariikide tunnused küljes. Ukraina sõjaväeluure andmeil liigub Ida-Ukrainas ringi aga juba sadu eraldusmärkideta sõjamasinaid, mis kõik on tulnud üle piiri Venemaalt ning kuuluvad Vene regulaarvägede koosseisu.

Ukraina president Petro Porošenko pidi kodumaal ägenevate lahingute tõttu täna Šveitsis, Davosis toimuval Maailma majandusfoorumil viibimise katkestama.

Ukraina valitsus andis aga ülemraadale üle eelnõu relvajõudude suurendamiseks.

"Praegu on üle 9000 Vene Föderatsiooni sõduri meie territooriumil, neil on üle 500 tanki ja raskesuurtüki ja soomuki," kõneles Ukraina president Petro Porošenko. "Kui see pole agressioon, siis mis on agressioon?" küsis riigipea.

Porošenko sõnul ei hakka olukord Ida-Ukrainas neil tingimustel kindlasti mitte rahunema. Ukraina president süüdistab Venemaad Minski vaherahuleppe igakülgses rikkumises - relvarahu Venemaa ei pea, raskerelvastust tagasi tõmmanud ei ole ning sõjavange vabastanud ka mitte.

Justnimelt Venemaa, mitte separatistid, sest just Venemaal hoitakse vangis lendur Nadežda Savtšenkot, kes protestiks vangistuse vastu juba 38. päeva näljastreiki peab. Ukraina valitsus peab Vene vägede üle piiri tulemise valgusel hädavajalikuks relvajõudude suurendamist.

"Me paneme ette tõsta Ukraina sõjaväelaste arvu 250 000 inimeseni, see tähendaks 68 000 inimest rohkem. Viimase ööpäeva jooksul on surma saanud üks ja haavata 40 Ukraina sõdurit," lausus Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuk.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: