USA: Venemaa uus rahuettepanek Ukrainale on okupatsiooniplaan ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA suursaadik ÜRO juures Samantha Power
USA suursaadik ÜRO juures Samantha Power Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa presidendi Vladimir Putini uus rahuettepanek Ukrainale on vaid pisut enam kui sõjalise okupatsiooni plaan eesmärgiga hoida Moskva toetatud mässuliste käes olevaid territooriume, ütles eile USA suursaadik ÜRO juures Samantha Power,

"See plaan üritab seadustada separatistide septembrikuised territoriaalsed vallutused, aga samuti Venemaa isikkoosseisu ja varustuse Ukraina territooriumil,“ vahendas Reuters Samantha Poweri kõnet ÜRO julgeolekunõukogu istungil.

„Tõmmakem Putini rahuplaanilt loor eest ja nimetagem seda selleks, mis see on – see on Venemaa okupatsiooniplaan,“ rääkis ta 15-liikmelise julgeolekunõukogu erikohtumisel Ukraina küsimuses.

Ta rääkis, et Venemaa president Vladimir Putin tegi Ukraina presidendile Petro Porošenkole ettepaneku seadustada separatistide territoriaalsed vallutused, vahendas UNIAN.

Putin saatis eelmisel nädalal Ukraina presidendile Petro Porošenkole ettepaneku enam kui 4800 inimese elu nõudnud konflikti lõpetamiseks. Moskva teatas aga pühapäeval, et Porošenko lükkas plaani tagasi.

Putini pressiesindaja ütles, et ettepanekus kutsuti üles relvarahule valitsusvägede ja separatistide võitlejate vahel Kagu-Ukrainas ja mõlema poole raskesuurtükiväe eemaleviimisele.

Power ütles, et see plaan vabastaks Venemaa kokkuleppest, mille ta sõlmis Minskis, oma võitlejate väljaviimisest ja Ukraina kontrolli taastamisest piiri üle.

„Ikka ja jälle hoiab president Putin pidevalt oliivipuuoksa ühes käes, saates samal ajal teise käega välja Gradi [Vene raketiheitja – toim.] rakette ja tanke," ütles Power.

Venemaa suursaadik ÜRO juures Vitali Tšurkin süüdistas Kiievit äsjases vägivalla kasvus ja ütles, et Venemaa tagab Minski kokkulepete täieliku täitmise.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: