Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tüür ei pea Venemaa poolseid samme piirileppe osas tõenäoliseks

Politoloog Karmo Tüür.
Politoloog Karmo Tüür. Autor/allikas: ERR

Arvestades et initsiatiiv Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimisega edasi liikuda peaks tulema Venemaa presidendi administratsioonist, ei ole politoloog Karmo Tüüri hinnangul ratifitseerimine Venemaa poolt lähiajal eriti tõenäoline.

Tüür märkis Vikerraadio saates "Uudis +", et praegu ei ole sellist poliitilist tahet näha ja et temale paistab välja hoopis Venemaa agenda sanktsioonide leevendamiseks lääneriikide poolt.

"Sellel samal pressikonverentsil Lavrov ütles, et ligi pool Euroopa Liidu riikidest on tegelikult valmis sanktsioonidest loobuma, aga neid survestatakse USA poolt," osutas politoloog.

"Venemaa üritab praegu murendada Euroopa Liidu ja Lääne n-ö ühisrinnet sanktsioonide osas. /.../ On täiesti loogiline eeldada, et nendele riikidele, kellelt oodatakse mingeid järgi andmisi tehakse teatud ettepanekuid. Igal riigil on oma teemad, mis saab käsitleda. Eesti jaoks kõige lihtsam teema on seesama piirilepe," selgitas Tüür.

Ta rääkis, et Lavrov viitaski sellele, et kui Eesti pool ilmutab Venemaa hinnangul piisavat valmisolekut edasi liikuda, siis see initsiatiiv piirilepe ratifitseerida sealt ka tuleb.

Lavrov tõi välja ka võimaluse, et ta võib Eestisse visiidile tulla, et vahetada ratifikatsiooni kirju, ent kutse selleks peab tulema Eesti valitsuselt.

"Sellega ta pani Eesti välisministri üsna ebamugavasse olukorda. Praeguses olukorras eeldada, et Eesti välisminister Lavrovi Eestisse kutsub, on äärmiselt keeruline," arvas Tüür.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: