Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti juudi kogudus taotleb riigilt 40 000 eurot sünagoogi ja kooli turvameetmete tugevdamiseks

{{1421934564000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Juudiusu Kogudus pöördus siseminister Hanno Pevkuri poole palvega eraldada 40 000 eurot, et tõsta Tallinnas juudi kooli ja sünagoogi turvalisust.

Juudiusu koguduse juhatuse esimees Boris Oks ütles ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et kogu maailmas on sünagoogid ja juudi koolid olnud "magnetiks kõikvõimalikele bandiitidele".

"Seepärast mõtleme me alati turvalisuse tõstmisele. Loomulikult on meil oma vahenditega hakkama saada raske. Juudiusu kogudus on mittetulundusühing ning kogu raha, millest me maksame kommunaalmakseid, teeme remonti, hoiame käigus sünagoogi - tulevad meile annetustena ning arvestades maailma üldist majanduslikku olukorda on annetuste hulk vähenenud," nentis Oks.

Oksa sõnul puuduvad kogudusel turvalisuse tõstmiseks vahendid ning Prantsusmaa ja Belgia südmuste valguses otsustaski ta abi saamiseks pöörduda siseministeeriumi poole, samas on eilsest juudi kooli ja sünagoogi juures valves politseipatrull.

"Minu arvates peaks politsei sünagoogile ja koolile rohkem tähelepanu pöörama, kui mingile lärmakale õllekale kuskil kesklinnas," kinnitas Oks.

Politsei pressiesindaja Ilmar Kahro sõnul kohtusid politseinikud kogukonna esindajatega, vastasid nende küsimustele ja andsid nõu turvalisuse tagamise osas. "Samuti lepiti kokku, et politsei arvestab patrull-marsruutide valikul sellega, et politseiautod läbiksid kooli ümbrust tihedamini. Hommikuti, tihedal koolituleku ajal, viibib politsei lühiajaliselt ka kohapeal. Püsivat politseivalvet kooli juurde välja ei panda."

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: