Justiitsminister Anvelt: terrorismi rahastamise küsimuses saab seadust viimistleda ({{commentsTotal}})

Andres Anvelt
Andres Anvelt Autor/allikas: ERR

Justiitsminister Andres Anvelt leiab, et kuigi ka praegu on terroriorganisatsiooni tegevuses osalemine Eestis vägagi rangelt karistatav, siis saab seadusat viimistleda väljaõppe ja rahastamise nüanssides.

Eestis alustab justiitsministeerium analüüsi, et välja selgitada, kas tuleks selgesõnalisemalt karistatavaks muuta näiteks raha kogumine eesmärgiga suunata see välisvõitlejatele või nende värbamisele, samuti väljaõppe korraldamisele kriisipiirkonnas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peale seadusemuudatuste ettevalmistamise panustab justiitsministeerium koos rahandus- ja siseministeeriumiga terrorismivastasesse võitlusesse ja süsteemsesse lähenemisse.
"Õiguskaitseasutused peavad teadma, kuidas kiiresti ja tõhusalt tegutseda ning võimaluse korral selliseid tegevusi ennetada, mitte tagajärgi kõrvaldada," märkis Anvelt.

Kogu Euroopas otsitakse lahendusi välisriikides väljaõppe saanud ja sealt naasvate isikute kaasa toodava terroriohu vastu ning muu hulgas on siiani ühtselt määratlemata, kes on välisvõitleja ja milline peaks olema kriisipiirkond.

Anvelt tõdes, et kui äärmusrühmituse Islamiriik puhul ollakse üsna ühte meelt, siis näiteks mõningate teiste relvaühenduste või konfliktitsoonide küsimuses lähevad arvamused lahku - näiteks pole selget üksmeelt Ukraina konflikti kohta ja kõlanud on ka arvamusi, et nn vabatahtlikke värvatakse mõlemale poolele samade meetoditega ja rahvusvaheliselt, mistõttu on tähtis jõuda esmalt ühistele seisukohtadele, keda määratleda nö terroristliku välisvõitlejana ja keda mitte.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: