Vändra päästekomandol on lootust aasta pärast soolaleivapidu pidada ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti kõige halvemates tingimustes töötavad päästekomandod on Vändras ja Vastseliinas. Lääne päästekeskuse Vändra komandol on aga lootus umbes aasta pärast soolaleivapidu pidada, sest peatselt hakatakse päästjate tarvis ümber ehitama praegust Riigimetsa Majandamise Keskuse maja.

Vändra päästjatest ei oska keegi öelda, millal nende torniga maja on ehitatud ja millal seal viimati remonti tehti. Elektrijuhtmed ei kannata hoones mingit kriitikat ja nii on päästeameti vastavad ametnikud ka oma ametkonna päästeasutusele ettekirjutuse teinud. Aga asjade parandamine pole ju nende meeste võimuses, kes on seal iga päev valves, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kohalike päästjate viletsad olud on teinud juba aastaid muret nii Vändra alevile kui vallale.

"Kuna see Vändra päästekomando hoone lugu on tõeliselt pika habemega, siis nii meie kui vald on püüdnud kaasa aidata, et komandole uued ruumid tekiksid. Me kümmekond aastat tagasi tegime valmis lausa projekti," rääkis vallavanem Toomas Tonts.

Siis, meenutab Sonts, polnud riigil uue maja ehitamiseks raha. Ja kui mõne aasta eest jagati CO2 projekti raha, oli taas päästekomando hoone renoveeritavate hulgas. Mitmel põhjusel ei õnnestunud see aga jälle. Nüüd loodab Sonts, et asi hakkab edenema.

Lääne päästekeskuse juht Ivar Kaldasaun kinnitab, et uut maja väga kaua ootama ei peal. Jutt on seni veel RMK silti kandvast majast Pärnu-Paide maantee ääres.

"Uus asukoht sobib meile väga hästi ja selle hoone ümberehitamine ka on meile igati sobilik. Ja selles hoones, nii nagu kaasaegsetes pääsekomandodes on, ei ole ainult paiknemine ja reageerimine, vaid suur rõhk on ka ennetustöö tegemisel, kus lapsi vastu võtta ja ka ohutusalaseid koolitusi läbi viia," selgitas Kaldasaun.

Vändra päästjad saavad uues hoones soolaleivapidu pidada 2016. aastal.

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: