Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kodanikuühiskonna tublimad tegijad said kätte auhinnad

Täna anti vabaühenduste liidu EMSL poolt kätte auhinnad kodanikuühiskonna mullustele tublimatele tegijatele.

Eelmise aasta vabaühenduseks kuulutati Lasnaidee, missiooni-inimeseks valiti Riina Raudne ning aasta ettevõtteks Telliskivi loomelinnak, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Aasta hääleks sai puudega inimese hääl, aasta pioneeriks aga Pardiralli, mille korraldas Eesti vähihaigete laste vanemate liit.

Aasta avaliku võimu esindajatena tunnustati Rõuge vallavanemat Tiit Tootsi ja Saue vallavanemat Andres Laiska.

Kodanikuühiskonna aasta tegu on kampaania "Ukraina heaks", mida veavad Eesti Pagulasabi, Ukraina Kultuurikeskus ja MTÜ Mondo.

Ukraina Kultuurikeskuse juhi Bogdan Ljutjuki sõnul on kampaania endiselt täies hoos ja jätkuvalt oodatakse eeskätt rahalisi annetusi. Tema arvates oli see ime, et inimesed tulid sotsiaalmeedia ja sõprade kaudu lihtsalt heast tahtest appi.

"Sajad vabatahtlikud, kes tulid igaüks, kes tuli oma kaubikuga, kes tuli oma kätega, kes tuli sorteerima, kes tuli tollidekalandist, kõikvõimalikud inimesed erinevatest valdkondadest ja tekkis suur tiim. See ongi see kodanikuühiskond ja see on väga aktiivne. Mul on täiesti täiesti väga hea meel. Enne seda projekti ma ei olnud nii optimistlik, aga nüüd ma olen," ütles Ljutjuk.

Aasta tegijad valis välja vabaühenduste liidu EMSL tegevbüroo ja nõukogu 77 kandidaadi hulgast.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: