Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Urmas Viilma asus EELK peapiiskopina ametisse

{{1422867383000 | amCalendar}}
Foto: Erik Peinar

Täna pühitseti Tallinna Toomkirikus piiskopiks ja seati Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopiks Urmas Viilma. Kirikukogu valis Urmas Viilma luteri kiriku peaks novembris.

Kiriku tava kohaselt antakse enne ordinatsiooni tõotus ehk piiskopi ametivanne. Enne jumalateenistuse algust andis sellel hetkel veel peapiiskopiametisse pühitsemata Urmas Viilma ametivande Eesti luterikiriku 3 piiskopi ja kirikuvalitsuse liikmete ees, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõni hetk enne jumalateenistuse algust andsid ametivandele allkirja nii peapiiskopi ametisse astuv Urmas Viilma kui ka piiskop Einar Soone, kes oli enne uue peapiiskopi ametisse astumist peapiiskopi kohusetäitja, peapiiskop emeeritus Andres Põder ja Välis-Eesti piiskop Andres Taul.

Samal ajal valmistusid Toomkirikusse minekuks luterikiriku vaimulikud. Eesti Evangeelses Luterliku Kirikus on vaimulikke 200 ringis.

Kohale olid saabunud paljude luterikirikute piiskopid ning samuti ka Luterliku Maailmaliidu president.

Viilma pühitses piiskopiks piiskop Einar Soone ning kaaspühitsejad olid piiskopid Taul ja Põder. Assisteerisid teiste kirikute ning luterikirikute organisatsioonide esindajad.

Urmas Viilma ise on Kirikute Maailmanõukogu keskkomitee liige. Ta on sündinud 1973. aastal, Usuteaduse Instituudi lõpetas ta 1998. aastal. Siiani oli Viilma konsistooriumi kantsler ja Tallinna Piiskopliku Toomkiriku õpetaja.

"Aktuaalse kaamera" video:

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: