Ilves debatil Timmermansiga: vajame Euroopat, mis ei sea esikohale majanduslikku kasu

President Toomas Hendrik Ilves ja Euroopa Komisjoni esimene asepresident Frans Timmermans pidasid täna mõttevahetuse teemal "Tänane Euroopa".

Eesti riigipea ja Euroopa Komisjoni ühe tippjuhi vaheline debatt keskendus olukorrale, kus Euroopa Liit seisab silmitsi pingestunud suhetega Venemaaga ning kasvava ebastabiilsusega lõunapool Vahemerd.

Debatil arutasid president Ilves ja Timmermans, kuidas tugevdada Euroopa Liidu ühtsust olukorras, kus lisaks välispoliitilistele muredele tõstab Euroopas pead sallimatus ja äärmuslased.

„Me vajame Euroopat, mis garanteerib inimõiguste kaitse, seisab õigusriigi põhimõtete eest ja lähtub väärtustest, mis ei sea esikohale majanduslikku kasu,“ sõnas president Ilves.

Kommenteerides sündmusi Ukrainas ja Venemaa toetatud separatistide terrorirünnakuid leidis riigipea, et Euroopa Liit peab säilitama ühtsust ja otsusekindlust agressori ja tema toetajate ohjeldamisel.

„Kui laseme Venemaal määrata, kus Euroopas riigipiirid lähevad, siis nad ka võidavad,“ lisas ta.

Debatil vahetati pikalt mõtteid digiteemadel, sealhulgas andmete kaitsest ja vahetusest riikide vahel ning laiemalt e-valitsemisest ja nende põhimõtete rakendamisest Euroopa Liidus.

President Ilves ja Timmermans olid ühel nõul, et riikide digitaalse arengu suurimaks takistuseks on meie tänased seadused ja teadmatusest tulenev skeptiline suhtumine.

Timmermans nentis oma sõnavõtus ühtlasi, et Eesti seisukohad digitaalse ühisturu osas on eeskujuks kogu Euroopa Liidule. Ta lisas, et toimiva digitaalse ühisturu tagamine on tuleviku seisukohalt ülioluline ja mida varem liikmesriigid sellest aru saavad, seda kasulikum on see kogu liidule. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: