ÜRO toiduabipakkidele ilmusid Süürias Islamiriigi sildid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ÜRO toiduabi Süürias. Pakile on peale kleebitud ISIS-e silt.
ÜRO toiduabi Süürias. Pakile on peale kleebitud ISIS-e silt. Autor/allikas: Twitter

ÜRO maailma toiduprogramm (WFP) tunneb muret fotode pärast, mis tõestavad, et nende tarnitud toidupakkidele, mida jagati inimestele Süürias, on peale kleebitud terrorivõrgustiku Islamiriik sildid.

Twitteris ringlevad pildid, millelt on näha, kuidas toitu sisaldavatele pappkastidele on WFP logo peale kleebitud sildid kirjaga "Islamiriik Süürias", vahendas Reuters jt.

Islamiriik kontrollib Iraagis ja Süürias miljoneid inimesi. Rahva toitmise abil loodavad mässulised kujutada end tõelise kalifaadi ehk islamiriigina, mille "tõeline" valitsus ongi nemad ise.

Selleks, et saata toitu ja ravimeid aladele, mille on hõivanud ISIS, toetub ÜRO enda sõnul partnerorganisatsioonidele nagu Süüria Araabia Punane Poolkuu (SARC). SARC ütles Reutersile, et nad peavad Islamiriigiga teatud aladel läbirääkimisi, kuid jagavad kogu abi ise.

ÜRO mõistis manipulatsiooni aladel, mis hädasti Süürias toiduabi vajavad, sügavalt hukka.

Fotode autentsust kontrollitakse. Arvatakse, et need jäädvustati Deir Hafri külas, mis on 50 km kaugusel Aleppost, kuhu ÜRO augustis viis toitu 8500 inimese toitmiseks kuuks ajaks. Ühe Aleppos tegutseva heategevusorganisatsiooni naisliige ütles Reutersile, et islamiäärmuslased üritavad abisaadetisi enda kontrolli alla saada ning seada abistajatele oma tingimusi.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: