Sergei Markov: Merkel käib Wilhelm II ja Hitleri rada ({{commentsTotal}})

Politoloog Sergei Markov 9. juulil 2014 Vene presidendi kohtumisel ühiskondliku koja uute liikmetega
Politoloog Sergei Markov 9. juulil 2014 Vene presidendi kohtumisel ühiskondliku koja uute liikmetega Autor/allikas: ITAR-TASS

Venemaa poliitikauuringute instituudi direktori, ühiskondliku koja liikme Sergei Markovi arvates käib Saksamaa kantsler Angela Merkel sama rada viimase Saksa keisri Wilhelm II ja Adolf Hitleriga, tõmmates Saksamaad võimalikku konflikti Venemaaga.

Sergei Markov, keda peetakse lähedalt seotuks Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, rääkis raadiojaama Ehho Moskvõ saates "Eriarvamus", et tema arvates oli duumasaadik Mihhail Degtjarjovi ettepanek nõuda Saksamaalt Nõukogude Liiduga sõja alustamise eest umbes 3 triljonit eurot reparatsioone (mida Markov ise peab võimatuks), mitte ainult enesereklaam, vaid ka "Venemaa ühiskonna vastuse otsing sellele väljakutsele, mille meile praegu heidab Merkel".

Ta rääkis, et pärast aastakümneid kestnud Saksamaa häid suhteid Venemaaga on Merkel seda suunda kardinaalselt muutnud ning praegu on Merkeli juhitud Saksamaa poliitika Venemaa suhtes vaenulik. Markov lisas, et kolm eelmist Saksamaa kantslerit on Merkeli Venemaa-vastase poliitika hukka mõistnud.

"Esimest korda rääkis Saksamaa juht kaks-kolm nädalat tagasi Saksamaa võimalikust sõjast Venemaaga," rääkis Markov.

"Ta ütles, et juhul, kui Venemaa tungib Baltikumi territooriumile, on Saksamaa sunnitud täitma oma kohustusi," vastas ta intervjueerija Karina Orlova küsimusele, kus Merkel sõjast rääkis.

Kui Orlova ütles, et selles pole midagi imelikku, kuna Balti riigid kuuluvad NATO-sse, toonitas Markov vastuseks, et kunagi varem ei ole Saksamaa liidrid rääkinud uue sõja võimalikkusest Venemaaga.

"...ma paluksin teid mitte naerda, vaid näha seda kui väga ärevakstegevat tendentsi. Ja Vene ühiskond otsib vastust Berliini järsult kasvanud agressiivsusele Venemaa suhtes. Frau Merkel toetab neonatse Ukrainas. Sellest räägitakse talle juba otse Saksa Bundestagi tribüünilt, talle öeldakse; "Merkel, lõpetage natside toetamine!" rääkis Markov.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: