Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Virtsu-Kuivastu praamil kinni võetud peksjad astuvad mõrvakatses süüdistatuna kohtu ette

{{1423114396000 | amCalendar}}
Autor/allikas: PM/Scanpix

Mullu oktoobris Virtsu-Kuivastu praamil jõulise kinnipidamise tõttu tuntuks saanud meeste süüasi jõudis kohtusse, mehi süüdistatakse neilt raha varastanud mehe vigaseks peksmise tõttu mõrvakatses.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistusega astub kohtu ette Kent Kuntsel (37), Janek Kiirend (41), Kalmer Laanemäe (36) ja Martin Kütt (25), ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder ERR-i uudisteportaalile.

Süüdistuse kohaselt võtsid Kent, Martin, Janek ja Kalmer mullu 7. augusti õhtul kella 17 ajal Tallinnas Õismäe tee korteris 58-aastaselt mehelt vabaduse, et välja selgitada, kuhu jäi Kenti toast kaduma läinud sularaha summas ca 40 000 eurot. Selle raha täpne päritolu pole teada, aga võimalik, et see on saadud narkoärist, nentis prokuratuur.

Eeluurimisel kogutud andmeil tungisid süüdistatavad kannatanule kallale ning peksid teda rusikate, jalgade ja terava servaga esemega. Seejärel lubas kannatanu raha asukoha ette näidata ja süüdistatavad sõidutasid kannatanu autoga tema Harku vallas asuvasse suvilasse. Kannatanu peksmiseks tehti peatus ka teel suvilasse ning kui ta üritas põgeneda, siis seoti ta käed ja jalad kinni. Samuti peksti kannatanut hiljem suvilas, korduvalt teadvusekaotuseni.

Suvilast leidsid süüdistatavad 10 000 eurot ning toimetasid hiljem ööl vastu 8. augustit teadvusetu ja kinni seotud kannatanu auto pagasiruumis tagasi tema elukohta Tallinnas Õismäel. Läbipekstud kannatanule esmaabi ei osutatud ja kiirabi ei kutsutud ning Kent jäi teda korterisse valvama.

Kella 1 ajal öösel märkas juhuslik pealtnägija, kuidas mehed lohistasid suvilast toodud kannatanut autost trepikotta ja kutsus politsei. "Kuna korteris viibinud Kent ei avanud korteri ust, siis murti uks maha ja politsei pidas Kenti kahtlustatavana kinni. Kiirabi viis kannatanu haiglasse ning ta viibib kuni praeguseni haiglaravil," ütles Põhja ringkonnaprokurör Rita Siniväli.

Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse politseinikud pidasid Janeki ja Kalmeri kuriteos kahtlustatavatena kinni 23. oktoobril ning Martini 10. detsembril. Kohus võttis kõik neli meest prokuröri taotlusel eeluurimise ajaks vahi alla.

Kenti elukohtade läbiotsimisel leidis politsei üle 300 tulirelvapadruni, mille hoidmiseks polnud tal relvaluba. Kentile ja Kalmerile esitati süüdistus ka sõiduauto narkojoobes juhtimises eelmise aasta kevadel ja suvel.

Neljast süüdistatavast on Eestis varasemast kehtivad kriminaalkaristused ainult Martinil. Samas on Kalmerit ja Janekit korduvalt karistatud Soomes, sealhulgas raskete narkokuritegude eest.

Suvila läbiotsimisel leidis politsei põranda alt üle 32 000 euro sularaha. Kohus on arestinud raha võimaliku konfiskeerimise tagamiseks.

Tänasel eelistungil määras Harju maakohus esimese kohtuistungi 1. juunile.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: