Rõivas: Eesti on hübriidsõja võimalusega arvestanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Taavi Rõivas.
Peaminister Taavi Rõivas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Peaminister Taavi Rõivas ütles NATO eelmise peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni väljaütlemist hübriidsõja kohta kommenteerides, et Eesti on selle võimalusega arvestanud ja oma riigikaitset läbimõeldult planeerinud.

Rasmusseni arvates võib Venemaa president Vladimir Putin kasutada hübriidsõja meetodeid Balti riikide vastu, et testida NATO 5. artikli vettpidavust.

"On selge, et valitsus peab Eesti julgeoleku kindlustamist jätkama. Vaid julgeolekusse investeerides ja liitlaste kohaloleku suurendamisega saame potentsiaalset agressorit heidutada. Kui võtame iseenda julgeolekut piisavalt tõsiselt, ei ohusta meid ka välisvaenlane," kommenteeris Rõivas ERR-i uudisteportaalile.

"Hübriidsõda ei ole mingi uus ega üllatav sõjapidamisviis – ei maailmas, Eestis ega ka Venemaal. Eesti on sellega arvestanud ning planeerinud oma riigikaitset läbimõeldult, tugevdades nii iseseisvat kaitsevõimet kui liitlassuhteid ükskõik millise agressiooni vastu," lisas ta.

"Anders Fogh Rasmussen ütles selles intervjuus kindlalt ja selgelt, et Putin teab, et kui ta ületab punase joone ja ründab NATO liitlast, siis ta kaotab. Pole kahtlust, et Artikkel 5 rakendub, kui üks liitlastest satub agressori rünnaku alla. Seda ka niinimetatud roheliste mehikeste puhul," rääkis peaminister veel.

Rõivas rõhutas, et Eesti on siiani võtnud oma julgeolekut tõsiselt ja on täna rohkem kaitstud kui iial varem. "Eestis on Hispaania õhuvägi hävitajatega, Hollandi jalaväelased lahingumasinatega, USA maaväe üksused raskerelvastusega. Alates eilsest on NATOl 48-72 tunnises valmisolekus kiirreageerimisüksus ning käesoleva aasta jooksul luuakse Eestisse NATO staap, mis tagab, et liitlaste ja NATO jõud tegutsevad ühtselt, kuid ka toetavad kollektiivset tegutsemist," sõnas Rõivas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: