Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna lastehaigla saab kaks uut seadet enneaegselt sündinute abistamiseks

Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna lastehaigla sai tänu Selveri toetuskampaaniale soetada kaks väikelaste hingamisteede ja kopsude uurimisel kasutatavat seadeldist. Moodsaid seadmeid on hädasti vaja eelkõige enneaegselt sündinud laste abistamisel.

Heategevuskampaania raames annetati poodides lastehaiglale 35 000 eurot. Nende eest ostab haigla larüngoskoobi ja bronhoskoobi, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Mõlemad seadmed on meile äärmiselt olulised, sest nende probleemidega laste hulk suureneb. Suureneb juba selle arvelt, et suur osa sügavalt enneaegsetest lastest, kellel sellised probleemid on sagedased, kuuluvad paraku oma mõõtudelt sinna gruppi, et nad vajavad eriintsrumentaariumi," rääkis lastehaigla juhataja doktor Katrin Luts.

Eestis sünnib enneaegseid lapsi keskmiselt 800 aastas, kuni 200 neist jõuab Tallinna lastehaiglasse. Neist omakorda sadakond on sügavalt enneaegsed, kelle hoolduseks ja raviks neid seadmeid
eelkõige vaja.

"Meditsiin on arenenud paljudes valdkondades. Üks äärmiselt kiiresti arenenud valdkond on just perinatoloogia ja vastsündinute valdkond. Nimelt, suur hulk sügavalt enneaegseid vastsündinuid, kes täna jäävad ellu on suures plaanis osa meie ühiskonnast ja aitavad kaasa meie hakkamasaamisele. Ehk siis parema meditsiinilise abiga elulemus paraneb, aga tekivad ka probleemid, mida varem ei olnud, kui neid lapsi ellu ei jäänud. Nende muutustega tuleb meditsiinil kaasa minna," rääkis Luts.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: