Leht: ERR-i sporditoimetuse töötajad süüdistasid Allikmaad kallutatuses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margus Allikmaa.
Margus Allikmaa. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Möödunud aasta alguses koostasid ERR-i sporditoimetuste töötajad esildise, milles süüdistasid Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimeest Margus Allikmaad kolme näite varal kallutatuses ning palusid teda tagasi kutsuda, Allikmaa hinnangul on ERR-i sõltumatusega kõik korras.

Pisut vähem kui aasta pärast skandaali seoses ERR-i toonase sporditoimetuse juhi Marko Kaljuveeri ametist lahkumisega on avalikuks saanud ERR-i sporditoimetuse kirjalik esildis rahvusringhäälingu nõukogule, kirjutab tänane Eesti Päevaleht.

Esildises väitis sporditoimetus kolme näite varal, et rahvusringhäälingu juhatuse esimees sekkus sporditoimetuse sõltumatusse ja nõudis tipp-poliitikute nimesid kasutades kindlate ülesannete eetrisse laskmist: Allikmaa nõudis autoralli Eesti meistrivõistluste Otepää kiiruskatsete otsenäitamist ETV-s, sest Eesti Autospordi liit MTÜ juhatuse liige on tähtis poliitik Taavi Rõivas (RE), Pärnu spordihoone avamisürituse kajastamisel tuli Allikmaa nõudmisel keskerakondlasi ja nende intervjueerimist vältida, Allikmaa nõudis, et eelarveväliselt võetakse kavasse lühirajaujumise EM-i võistlused Taanist, sest Ujumisliit MTÜ juhatuse liige on poliitik (Arto Aas, RE), kes saavat ERR-i eelarve asjus kaasa aidata.

Rahvusringhäälingu juht tõdes, et ilmselt on võimalik neist otsida mingit poliitilist sidet, aga just otsituks need asjad jäävadki. "Aga kordan: lihtsalt erakondliku kuulumise pärast ei ole ma keelanud kellegi ekraanile toomist või intervjueerimist," rõhutas ta.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: