UP Invest ostab 50 protsenti Apollo poeketist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

MM Grupp kontserni kuuluv investeerimisettevõte UP Invest OÜ omandab 50 protsenti Apollo Holding OÜ-st, pooled tehingu hinda ei avalikusta.

UP Investi juhi Kristjan Vilosiuse sõnul on UP Investi jaoks tegemist ühe sammuga pikaajalises strateegias suurendamaks jaeäri osakaalu firma investeerimisportfellis, teatas BNS rahvusringhäälingule.

"Apollo on kaasaegse ja tugeva kontseptsiooniga ning hästi juhitud ettevõte. Tehinguga kaasnevalt ei toimu muudatusi ettevõtte juhtkonnas,“ märkis Vilosius.

50 protsenti ettevõttest jääb endiselt Apollo Holdingu endiste omanike valdusse.

Apollo on Eesti kapitalil põhinev suurim raamatu- ja meelelahutuskaupluste kett, mis hõlmab 14 poodi Tallinnas ja teistes suuremates keskustes üle Eesti. Ettevõtte lõppenud aasta käive oli 14,5 miljonit eurot ja ettevõttes töötab kokku 195 töötajat.

Apollo tegevjuhi Mauri Dorbeku sõnul näeb ta suurt potentsiaali koostöös nii Magnumi apteegivõrgustikuga kui Eesti Meedia ja BNS Groupiga.

„Magnum opereerib Apotheka kaubamärgi all tegutsevat tugevat apteegiketti Eestis. Apollol on samuti kaasaegse kontseptsiooniga jaekaubanduse võrgustik. Siin näeme koostöövõimalusi, kuid konkreetsetest plaanides on täna veel natuke vara rääkida," ütles Dorbek.

Tema sõnul näeb ta sünergiavõimalusi ka Eesti Meedia ettevõtete ja Apollo vahel. "Samuti ei välistaks ma ühiseid arendusi koostöös BNS Akadeemiaga kui uue ja innovatiivse tegijaga konverentsiäris. Nimetatud ettevõtetel on suured ambitsioonid Eesti jaeturul ja üheskoos saame areneda veelgi kiiremini,“ ütles Apollo Holding OÜ juhatuse liige Mauri Dorbek.

Tehingu käigus ostab UP Invest OÜ 50 protsenti Apollo Holding OÜ-st ehk Apollo raamatu- ja meelelahutuskaupluste ärist. Apollo Kinod OÜ ja Apollo Kohvikud OÜ ei ole antud tehingu osa.

Ostja poolelt nõustas tehingut advokaadibüroo Eversheds Ots & Co ning müüja poolelt advokaadibüroo Borenius.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: