Ainsaar: Eesti mees tahab perekonda keskmiselt kolme last, kuid lepib sageli ühega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees

Täna esitletav uurimus toob üllatuslikult välja, et Eesti mees peab tähtsaimaks armastust, perekonda ja lapsi, kuigi tema avalik kuvand sellest eriti aimu ei anna, rääkis Tartu ülikooli sotsiaalpoliitika õppetooli juhataja Mare Ainsaar.

Vaatamata pere väärtustamisele varjutavad Eesti mehe elu ülekaal, riskantne käitumine, meelemürkide tarvitamine ja tervisemured, selgus värskest Tartu ülikooli teadlaste ja sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE poolt läbi viidud Eesti meeste uuringust. Uuringut esitletakse täna Tallinnas tervishoiumuuseumis.

Uuring tõi muu hulgas välja selle, et Eesti mees tahab perekonda keskmiselt kolme last, kuid lepib sageli ühega.

"Sealt tuleb siis tõepoolest välja nii head kui halba. Ja hea on siis see, et põhimõtteliselt Eesti mehed tahavad lapsi perekonda. Partner on võib-olla isegi kõige tähtsam nende elus. Aga nagu me objektiivselt teame, et seal on tõepoolest käärid vahel," rääkis Mare Ainsaar intervjuus ETV saatele "Terevisioon".

Ta nentis, et Eesti mehe avalik kuvand erineb sellest, mille uurimus välja tõi.

"Üllatus võib-olla oligi see, et Eesti mees on tegelikult niisugune üsna hellake ja armastust tähtsaks pidav," ütles Ainsaar.

Samas näitas uurimus, et Eesti mees on riskantse seksuaalkäitumisega: otsib internetist juhusuhteid ega kasuta nende korral kaitsevahendeid.

Kuigi üldiselt on teada, et Eesti mees tervisest väga palju ei hooli, selgus uurimuse käigus, et mehed peavad tervist siiski tähtsaks. Arsti juurde minekut aga lükatakse sellele vaatamata edasi, oodates, et tervisehädad lähevad iseenesest üle.

Teravalt tõi uurimus välja meeste ülekaalulisuse probleemi.

"See on nüüd kõige tähtsam asi, mida kõik arstiteadlastest kolleegid palusid rõhutada. Uuringust tuleb välja üllatusena, et Eesti mehed peavad tegelikult väga tähtsaks oma väljanägemist. Aga kui nüüd vaadata objektiivselt, siis kõige suurem probleem võib-olla ongi ülekaalulisus ja rasvumine," ütles Ainsaar ning lisas, et see probleem kasvab koos vanusega.

"Mitte et ta ise just arvaks, et see probleem on, aga need konkreetsed näitajad siis näitavad (seda). Siin siis sõnum kõigile Eesti meestele, et sealt see tervisemõju ja võib-olla ka väljanägemine tegelikult tuleb. Sellega tasuks vaeva näha, [---] kas ise siis pingutada või teadlikult valikuid teha toitumises."

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: