Eesti Islami Kogudus toetab juudi kogukonna protesti Tartu Kunstimuuseumi näituse vastu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Pilt näituselt

Eesti Islami Kogudus avaldas toetust Eesti Juudi kogukonna protestile seoses Tartu Kunstimuuseumis näitusel "Minu Poola. Mäletamisest ja unustamisest" välja pandud kahe videoga, mis kogukondade hinnangul naeruvääristavad mälestust holokaustist ja selle tragöödia ohvreid.

ERR-i venekeelne uudisteportaal kirjutab, et islami kogudus saatis vastava pöördumise kultuuriminister Urve Tiidusele.

"Oleme arvamusel, et Eesti riik on alati toetanud erinevaid rahvusi ja nende rahumeelset kooseksisteerimist. On väga oluline, et meie ühiskonnas ei süveneks rahvustevahelised erimeelsused, vaid kõigi suhete alus oleks usaldus ja üksteisemõistmine," märkis kogudus.

Islami kogudus saatis oma toetusavalduse ka president Toomas Hendrik Ilvesele ja riigikogu esimehele Eiki Nestorile.

Koguduse nimel tegid pöördumise MTÜ Eesti Islami Koguduse juhatuse liige Niyazi Hadžijev ja peavaimulik Ildar Muhamedšin.

Eesti Juudi Kogukonna esinaise Alla Jakobsoni sõnul naeruvääristavad kahjuks mõned Tartus toimuva näituse eksponaadid mälestust holokaustist ja selle kohutava tragöödia ohvreid.

"Pean silmas vähemalt kahte neist, nimelt Poola autori Artur Żmijewski kaht videot – «Kullimäng», kus rühm alasti inimesi rõõmsalt mängivad Aushcwitzi koonduslaagri gaasikambris, ja «80064», kus kunstniku pealekäimisel nõustub 92-aastane Auschwitzi endine vang mehe käsivarrele koonduslaagris tätoveeritud numbrit värskendama," märkis Jakobson.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: