Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suursaadik: Eestis vangi mõistetud Haidari pole enam Afganistanis ministrikandidaat

Mohammad Yaqub Haidari 2001. aastal Rapla piimatööstuse juhina.
Mohammad Yaqub Haidari 2001. aastal Rapla piimatööstuse juhina. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti suursaadik Afganistanis Väino Reinart ütles, et Eestis neljaks aastaks vangi mõistetud ärimees Mohhamad Yaqub Haidari ei ole enam Afganistanis põllumajandusministrikandidaat.

"Mulle teadaoleva info kohaselt ta ei ole enam põllumajandusministrikandidaat," ütles Reinart Vikerraadio saates "Uudis +".

"Me oleme Afganistaniga sel teemal suhelnud. Me ei tunne end ses suhtes eriti hästi, sest me ei taha sekkuda teise riigi valitsuse moodustamisse. Aga kindlasti, kui meie poolt tagaotsitav kohtus süüdimõistetud isik on ministrikandidaatide nimekirjas, siis meie ülesanne on sellele tähelepanu juhtida," märkis ta.

Reinarti sõnul on Afganistani siseministeerium on öelnud, et nende arvates on Haidari langenud poliitiliste manipulatsioonide ohvriks ja see süüdistus, mis talle on esitatud, ei ole põhjendatud.

"Ma ei oska täpselt kommenteerida Interpoli töömeetodeid, aga fakt on see, et Interpol on võtnud Eesti kohtuotsuse aluseks, pidanud seda põhjendatuks. Ma eeldan, et Afganistani inimesed on esitanud Interpolile oma vastulause. Võib arvata, et ka Interpol ei ole pidanud Afganistani vastuväiteid põhjendatuks," rääkis Reinart.

"Meie vaatenurgast on ta tagaotsitav. Afganistan peaks ta meile välja andma. Me oleme seda Afganistanile läbi justiitskoostöö kanalite korduvalt ka meenutanud.

Kahjuks ei ole Afganistan otsustanud teda meile välja anda," lausus suursaadik.

Reinart lisas ka, et kahepoolset väljaandmise lepingut Eestil Afganistaniga ei ole.

Kunagine Rapla piimatööstuse juht Haidari on Eestis ulatuslikes maksukuritegudes süüdi mõistetud ja talle on tagaselja määratud 4-aastane vanglakaristus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: