Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rõivas: Eesti on valmis võõrustama täiendavaid NATO vägesid

Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Peaminister Taavi Rõivas ütles tänasel kohtumisel NATO Euroopa vägede kõrgem ülemjuhataja kindral Philip Breedlove'iga, et Eesti on valmis võõrustama täiendavaid NATO vägesid.

Rõivas ja kindral Breedlove kohtusid Monsis, NATO Euroopa vägede kõrgemas peakorteris SHAPE’is, et arutada Põhjala-Balti regiooni julgeolekut, NATO heidutuse tugevdamist ja Walesi tippkohtumise otsuste elluviimist, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Soovin tänada kindral Breedlove’i kiire ja otsustava töö eest meie regiooni julgeoleku suurendamisel," ütles peaminister Rõivas kohtumisel.

"Venemaa agressioon Ukrainas on kogu Euroopa julgeolekuolukorda fundamentaalselt muutnud ning NATO on sellele reageerinud kõrgema valmisolekuga," tõdes peaminister, kelle hinnangul tuleb NATO kohalolekut Eestis ja lähiriikides veelgi suurendada.

Peaminister Rõivas toonitas, et Eesti valitsus on täielikult pühendunud Walesi tippkohtumise otsuste elluviimisele ja NATO heidutushoiaku, sealhulgas liitlaste püsiva kohaloleku tugevdamisele Balti regioonis.

"Arutasime kindral Breedlove'iga järgmisi samme, sealhulgas liitlaste kohaloleku suurendamist ja varustuse eelpositsioneerimist Eestis. Saime kindluse, et Eesti plaanitavad investeeringud kaitseväe keskpolügooni laiendamisse ning liitlastele kasarmute ning laohoonete ehitamisse aitavad kohaloleku kiirele suurendamisele kaasa,” märkis Rõivas.

Valitsus teeb liitlaste kohaloleku suurendamiseks vajalikud otsused eeldatavalt juba järgmisel neljapäeval.

Kokku investeeritakse enam kui 40 miljonit eurot ning see võimaldab Eestil võõrustada senisest suuremal hulgal liitlaste vägesid ning rajada Eestisse ka varustuse eelpaigutuse, tankide harjutusala ning NATO staabi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: