Kasjanov: vene rahvas toetab Putinit seni, kuni ta näib võitjana ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus korraldatud konverentsil esinenud Venemaa endine peaminister ja opositsiooni juht Mihhail Kasjanov ütles, et tema arvates peataks vaenutegevuse Ukrainas vaid vabade valimiste teel võimule tulnud uus juhtkond Venemaal.

Venemaa demokraatliku opositsiooni juhi Mihhail Kasjanovi sõnul toetab vene rahvas president Vladimir Putinit, kuni ta näib võitjana, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seetõttu on tal vaja välisvaenlasi.

Kasjanov lisas, et venelaste jaoks toimub mitte sõda Ukrainaga, vaid sõda Ukraina territooriumil Ameerika Ühendriikidega.

"Putinil ei ole mingit impeeriumi loomise mõtet. Tema ainus idee ja unelm on oma võimu hoidmine ja selleks sobivad talle kõik vahendid. Seejuures välisvaenlased on väga hea vahend. Sisuliselt on tegemist õpikunäitega autoritaarsest režiimist," tõi ta välja ja märkis, et Putin vastab autoritaarse valitseja kirjeldusele.

Lahendusena näeb Kasjanov Venemaa valitsuse vahetumist läbi vabade valimiste. Politoloogi Karmo Tüüri sõnul ei piisa vabadest valimistest, sest Venemaal praegu valitsevad meeleolud võivad viia selleni, et järgmistel valimistel võidab keegi veelgi radikaalsem.

Tüüri sõnul peab seetõttu muutuma ennekõike Venemaa poliitiline kultuur. Muudatuse mõttelaadis tooks murre, mis võiks Tüüri sõnul toimuda ka liidrivahetuse tõttu.

"Juhul kui muutub poliitiline kultuur ja vene rahvas tõepoolest saab teatud perioodi nii-öelda vabalt elada – mitte olla riikliku propaganda all, vaid nad saavad ise mõtestada toimuvat ja saavad ise valida, keda nad toetavad, siis jah, loomulikult on valimised võimalus demokraatlikele jõududele võimuletulekuks," märkis politoloog Karmo Tüür.

Kui vaadelda aga, mida saab teha Lääs parandamaks olukorda Ukrainas, siis arvab Mihhail Kasjanov, et sanktsioonid on õige vahend.

"Putini käitumisele saab reageerida selliste sanktsioonidega, mis ei ole suunatud mitte kodanike ega Venemaa vastu, aga on suunatud Putini ja tema lähikondlaste vastu. See on õige viis, kuidas reageerida Putini seadusevastasele käitumisele," kinnitas Kasjanov.

Karmo Tüüri sõnul tulid Venemaale üllatusena nii sanktsioonid kui ka Ukraina vastuhakk. Sellest olenemata otsib Putini juhitud Venemaa uusi kohti, mille ründamisega kasvatada veelgi rahva vaimustust ja varjutada siseriiklikke probleeme.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: