Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mihkel Solvak: Keskerakond suudab vene valija ära lukustada

Mihkel Solvak.
Mihkel Solvak. Autor/allikas: erakogu

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda, kes veel mõni aeg tagasi suutis ainsana Keskerakonna kõrval vene rahvusest valijate toetust võita, toetas veebruarikuus veel üksnes seitse protsenti muukeelsetest vastajatest. Mitte-eestlastest vastajate seas on Keskerakonna toetus aga koguni 81 protsenti. Tartu Ülikooli riigiteaduste instituudi vanemteadur Mihkel Solvak ütles, et sotsiaaldemokraadid pole suutnud venekeelseid valijaid kõnetada.

"Ju see viitab sellele, et sotsidel ei ole ikka piisavalt selliseid nimesid, kes üle kogu riigi suudaksid seda rahvusvähemust mobiliseerida nende poolt hääletama," rääkis Solvak ERR-i raadiouudistele.

"Keskerakonna suutlikus vene valija nii-öelda ära lukustada ja just viimaste kohalike omavalisuste valimiste valguses ka suutlikus ta valima tuua, mis on teine oluline asjaolu," tõi Solvak põhjuseks.

Tema sõnul oli varasematel valimistel näha, et vene rahvusest inimeste valimisosalus oli selgelt madalam, aga nüüd viimastel kohalikel valimistel oli see juba tegelikult kõrgem kui eesti rahvusest valijate oma.

Vabaerakonna ja EKRE toetajate kasvu all võib tema arvates kannatada eelkõige IRL-i valimistulemus.

"Vabaerakond on väga selgelt ka programmi poolest rahvuskonservatiivses paremas tsentris ja EKRE veel selgelt tugevamalt. EKRE on tugev ikkagi maapiirkondades, mitte linnades, mis viitab sellele, et võib-olla nad suudavad seda vana Rahvaliidu valijaskonda natuke ära katta," sõnas Solvak.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: