Ajalooõpetaja: Eesti on alati väikerahvaid toetanud ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Narva Eesti gümnaasiumi ajalooõpetaja Tanel Mazur tuli presidendi vastuvõtule 19. sajandi lõpu vadja rahvarõivastes, et toetada väljasuremisohus rahvaid.

"Neid inimesi loetakse kümnete ja ühtedega, mitte sadade ja tuhandetega. Eesti riik on alati toetanud soome-ugri rahvaid, aga eriti neid, kes on välja suremas. Neid tasuks veel rohkem toetada," ütles Mazur.

Ta lisas veel, et Narva linnas on täna üle saja rahvuse ning vahet ei ole, millisest rahvusest keegi on, tahab tavaline narvakas rahu ning peamine on see, et oleks tööd ja leib laual.

"Tänase paraadi pealtvaatajad näitasid seda päris hästi. Inimesi oli isegi Jõhvist ja Kohtla-Järvelt sõitnud vaatama. Nägin ka kahte härrasmeest, kes ilmselt olid eelmisel päeval natuke kodumaakaitsjate päeva tähistanud, aga kui nad nägid soomustransportööre mööda sõitmas, millel olid torud küljes ja mis olid tegelikult Hollandi omad, siis nad teatasid – näed ma ütlesin sulle, on ju neil tankid," rääkis Mazur.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: