Tartus, Haapsalus ja Kuressaares tulid sajad ja tuhanded linlased vabariigi aastapäeva tähistama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistati paljudes Eesti linnades, sajad ja tuhanded inimesed kogunesid mälestamaks neid mehi, kes 97 aastat tagasi Eesti riigi oma elu hinnaga aitasid luua.

Tartlased kogunesid hommikul vabariigi aastapäeva tähistama Tartu Tähetorni juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üliõpilasorganisatsioonide nimel esines kõnega Eesti Üliõpilaste Seltsi abiesimees Siim Valdaru, kes pidas oluliseks riigi ühiselt paremaks vormimist ning riigi nimel pingutamist.

"Minu arvates peaks olema meie religioon vaba ja demokraatlik Eesti. Vaba Eesti eksisteerib just seetõttu, et mingil hetkel saaksime meie siin selles olla. Aga see võib tekitada mugavustunde ja iseenesest mõistetavuse, mis armastuses viib teatavasti alati hukatuseni. Seega, peame me vabariigi säilitamise paremaks vormimise enda ühiseks eesmärgiks," kõneles Siim Valdaru.

Kuigi NATO hävitajatel jäi täna uduse ilma tõttu tervituslend saarlastele tegemata, tõi oma riigi sünnipäev Kuressaare keskväljakule ikkagi ligi pool tuhat saarlast.

Väike Eesti riik on globaalse maailma mõistes omamoodi ime, sest on ju tegelikult palju suuremaid rahvaid, kellel pole oma riiki. Ja nende meeste mälestuseks, kes 97 aastat tagasi selle riigi oma elu hinnaga aitasid luua, asetati täna sini-valgeid lilli ja lillekimpe Vabadussõjas langenute monumendi jalamile.

Haapsalus kogunes sealse Vabadussõja võidusamba juurde umbes 500 linlast, kes jälgisid kaitseliitlaste, noorkotkaste ja kodutütarde rongkäiku läbi vanalinna.

Tseremoonial kõnelejad rõhutasid, kui habras on praeguses julgeolekuolukorras vabadus ja kiitsid neid inimesi, kes panustavad vabatahtlikult oma muu tegevuse kõrvalt riigikaitsesse. Haapsalu Vabadussõja mälestussamba ehitamisest möödub tänavu 91 aastat ja samba taastamisest 21 aastat.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: