Riik üritab vägivalla ennetamise strateegiaga vähendada tapmiste arvu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Valitsus kinnitas vägivalla ennetamise strateegia aastateks 2015–2020, mis keskendub senisest enam rahva vägivalda taunivate hoiakute muutmisele ja ohvrite abistamisele ning üks eesmärke on vähendada ka tapmiste arvu.

Kui 2013. aastal hukkus Eestis vägivalla tagajärjel 52 inimest, siis üks strateegia eesmärke on, et see arv oleks aastaks 2020 poole võrra väiksem, teatas justiitsministeerium.

Strateegia tegevuste tulemusel on aastaks 2020 vägivald Eestis vähenenud ning seda eelkõige viies valdkonnas ehk lastevaheline vägivald, laste väärkohtlemine, perevägivald, seksuaalvägivald ja inimkaubandus.

Vägivalla vähendamine saavutatakse nelja suurema tegevuste bloki kaudu ehk esiteks tuleb muuta inimeste teadmisi vägivallast ja kujundada hoiakuid selle suhtes, teiseks on strateegia keskmes läbivalt ohvrikeskne lähenemine ja ohvrite turvalisus ning abistamine, kolmandaks eeldab vägivallajuhtumi edukas lahendamine sageli erinevate asutuste omavahelist koostööd ja ühist reageerimist vägivallale ning neljandaks tuleb tegeleda ka teise osapoole ehk vägivallatseja hoiakute ja käitumismustritega.

Strateegias on seatud eesmärgid, kuhu soovitakse vägivalla ennetamisel jõuda ning toodud välja konkreetsed tegevused ehk näiteks tegeldakse aktiivselt rahva vägivalda taunivate hoiakute kujundamisega, võetakse haridussüsteemis kasutusele tõenduspõhised ennetusprogrammid, koolitatakse spetsialiste nii sotsiaal-, haridus- kui õiguskaitseasutustes ja arendatakse vägivalla ohvrite abistamise süsteemi.

Igal aastal hinnatakse strateegias seatud eesmärkide saavutamist ning viiakse selleks vajadusel läbi uuringuid.

Strateegia koostamises osalesid aktiivselt haridus-, sotsiaal-, tervishoiu- ja õiguskaitsevaldkonna spetsialistid riigiasutustest, omavalitsustest ja vabaühendustest.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: