Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politsei sai Pärnu lahel päästetöödeks hüdrokopteri

Hüdrokopter.
Hüdrokopter. Autor/allikas: Lääne prefektuur

Pärnu politseijaoskonna varustuses on eilsest hüdrokopter, mis lihtsustab oluliselt inimeste päästmist rasketes jääoludes.

Hüdrokopter jääb Pärnu politseijaoskonna ametnikele katsetamiseks kuni jää sulamiseni.

Kuigi tänasest kehtib Pärnu lahe jääl liikumiskeeld, on merepäästjad ja hüdrokopter ööpäevringses valmisolekus. Politseinikud tegelevad peamistes jäälemineku kohtades inimeste informeerimisega kehtima hakanud keelust.

Pärnu politseijaoskonna merepääste patrullide tööd koordineeriva Erki Timuski sõnul on merepäästjatele katsetamiseks antud hüdrokopter prototüüp. Lähitulevikus peaks jõudma sarnane masin Pärnu politseijaoskonna varustuse hulka.

„Pärnu laht on oluline tõmbekeskus kalastajatele nii Eestist kui ka Lätist, mistõttu on rahvast ja liikumist jääl väga palju. Keerulised jääolud toovad endaga kaasa igal aastal õnnetusi. Just rasketes jääoludes abivajajateni jõudmisel on hüdrokopter üks tõhusamaid vahendeid,“ ütles Timusk.

Alates 26. veebruarist ei tohi Pärnumaal merejääl sõita kõrgema kui A-kategooria mootorsõidukiga. Lisaks sellele on keelatud liikuda kaldast kaugemale kui poolteist kilomeetrit.

Keeld ei puuduta kutselisi kalureid, kellel on ette näidata kalapüügiluba. Keelu kehtimise ajal tagab politsei jätkuval valmisoleku päästetööde läbiviimiseks.

Möödunud nädalal vajas Pärnu lahel abi neli kalurit, kelle ATV vajus läbi jää ja laupäevast on kadunud üks kalastaja.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: