Pärnu politsei merepäästjad said kasutamiseks hüdrokopteri ({{commentsTotal}})

Foto: Lääne prefektuur

Pärnu politsei merepäästjate kasutuses on kuni jää sulamiseni hüdrokopter.

Esialgu on sõiduk katsetamiseks, hiljem kavatseb politsei neid merepäästjatele ka osta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hüdrokopter sarnaneb hõljukiga, aga tööpõhimõte on teistsugune. Nimelt on hüdrokopter varustatud propelleriga. Tegemist on prototüübiga, mis on toodetud Soome firmas Arctic Airboats ja antud Pärnu politseinikele katsetamiseks.

Kuigi eilsest ei tohi harrastuskalastajad Pärnu lahejääle minna, on vastne hüdrokopter ja merepäästjad pidevas valmisolekus.

"Lumi, vesi, jää on tema kodused tingimused. Maa peal väga ei libise. Ta tahab ikka sellist vähe libedamat pinda omale alla saada. Märja rohu peal saab. Aga jah, lumi jää ja vesi on eelistatud," kirjeldas Pärnu politseijaoskonna merepäästepatrullide koordineerija Erki Timusk.

Tootjad on nimetanud hüdrokopteri tippkiiruseks 160 kilomeetrit tunnis. "Aga meie ametnikud säilitavad ikkagi kainet meelt ja mõistust ja nii kiiresti kindlasti sõitma ei hakka. Tahame tagada päästjate ja päästetavate elu ja tervise. Sellel prototüübil pidureid ei ole, aga seda kogu aeg täiendatakse ja mõeldakse juurde ja uuematel variantidel saab ka pidurdussüsteemi peale panna," rääkis Timusk.

Politsei ja piirivalveametil kavas hüdrokoptereid osta ja eelkõige on mõeldud Pärnule.

"PPA-l on plaanis lähiaastatel kuus sarnast sõidukit osta ja Pärnu on esimese prioriteedina ära nimetatud," märkis Timusk.

Pärnu lahe piimjas udus sai hüdrokopter, mis võib peale võtta kuni kümme inimest, nii jääd kui ka vett proovida ja paistis end hästi tundvat.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: