Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond: EKRE peaks Madisoni väljaütlemised hukka mõistma

{{1425387269000 | amCalendar}}

Reformierakonna esimehe Taavi Rõivase ja peasekretäri Martin Kuke sõnul peaks Eesti Konservatiivne Erakond mõistma hukka oma liikme ja riigikokku valitud Jaak Madisoni mõtteavalduse blogipostituses.

"Eestis on mõtte- ja sõnavabadus ning neid väärtusi me peame kaitsma. Küll aga peab iga poliitik aduma vastutust, mis sõnadega kaasneb. On kurvastav, et noor poliitik käsitleb nii paljudele inimestele kannatusi toonud natsismikuritegusid õigustavalt ja labaseid väljendeid kasutades. Kõnealuse blogi-postituse tekst läheb täielikult vastuollu minu väärtushinnangutega," kommenteeris Rõivas.

"Kuna postitus seostub EKRE kodulehega, jääb õhku küsimus, kas fašismi õigeks rääkimine ja inimsusevastaste kuritegude naeruvääristamine on erakonna üldine seisukoht. Selles küsimuses ootakski selget seisukohavõttu nii EKRE juhilt kui ka Jaak Madisonilt endalt," sõnas Rõivas.

Reformierakonna peasekretär Martin Kukk ütles varem, et EKRE peaks mõistma hukka oma liikme ja riigikokku valitud Jaak Madisoni mõtteavalduse blogipostituses.

"Meie jaoks on EKRE liikme Madisoni väljaütlemised vastuvõetamatud ning need peaks hukka mõistma ka EKRE," lausus Reformierakonna peasekretär Martin Kukk.

Küsimusele, kas Reformierakond on ka nendes oludes valmis kaaluma valitsuskoostööd EKRE-ga, Kukk veel ei vastanud.

Toimetaja: Liis Velsker, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: