Soojast talvest hoolimata pole lumekoristuse raha ülejääke, mida teeparandusse suunata ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Soojast talvest hoolimata pole omavalitsustel lumekoristuse arvelt ülejääke, mida teeparandusse suunata. Nullilähedane temperatuur ja pidev soolamine aitavad aga teede lagunemisele väga palju kaasa. Maanteeameti hinnangul on olukord tõsine.

Isegi kui on lumeta talv, peab omavalitsus eraldama raha lumetõrje valmisolekuks. Tartu linn säästis talvel vaid lume äraveo kuludelt. Tartu linnapuhastuse peaspetsialist Madis Tammeorg ütles, et praeguse seisuga on säästetud 20 000 eurot lumeveo raha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selle rahaga on niimoodi, et kui see järgi jääb, siis otsustab linnavolikogu, kas lisaeelarvega suunata see aukude lappimisse või mõne täiendava objekti finantseerimisse," märkis Tammeorg.

Narva ülejääke leebest talvest tuleb mõõta tuhandete eurodega. Kuid eelmise aasta näitel kaetakse sellega tõenäoliselt jooksvaid kulusid.

"Kindlasti kasutatakse ülejäägid linnas ära ja kui kasutust ei leita, tagastatakse see linnakassasse," selgitas Narva abilinnapea Maksim Volkov.

Lumeta ja vihmane tali toob kaasa pideva jäätõrje ja soolamise. Maanteeameti hinnangul on juba praegu teed väga kehvas seisus. "Mina arvan küll, et asi on suhteliselt tõsine. Kui me räägime kevadest, mis toob kaasa asfaldiauke teekatetesse ja mõnel pool ka läbipääsmatud kruusateed, siis tegelikult täna me seda pilti juba näeme," nentis

Talvised säästud Tartus ja Narvas teeparanduse seisu ei päästa. Sama on olukord Tallinnas, kus võimalike lisarahade üle otsustatakse alles suvel. Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf märkis, et eelarve on üks, aga kuidas seda jagatakse kuude lõikes, on iseküsimus.

Klandorfi sõnul teede remondi eelarve ei suurene. "Meil on eelarve kaheksa miljonit ja eelmise aasta praktika näitas, et suve lõpuks oli see kõik kasutatud."

Kindel pole veel ka see, et mõni märtsikuine lumetorm ka olemasolevaid säästusi ära ei söö.

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: