Alabama ülemkohus peatas samasooliste abielude registreerimise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Angela Channell (paremal) ja Dawn Hicks said 13. veebruaril 2015 esimeste samasoolistena Alabama osariigi Tuscaloosa maakonnas abielutunnistuse
Angela Channell (paremal) ja Dawn Hicks said 13. veebruaril 2015 esimeste samasoolistena Alabama osariigi Tuscaloosa maakonnas abielutunnistuse Autor/allikas: AP/Scanpix

Eile otsustas Alabama ülemkohus häältega 7:1 lõpetada osariigis samasooliste paaride abielude registreerimise.

Kohus langetas selle otsuse vaatamata hiljutisele föderaalkohtuniku otsusele tunnistada samasooliste abielude keeld USA põhiseadusega vastuolus olevaks, mille jõustumist USA ülemkohus ei nõustunud edasi lükkama, vahendasid Reuters jt.

"Nagu see on olnud umbes kaks sajandit, lubab Alabama seadus "abielu" ainult ühe mehe ja ühe naise vahel," on osariigi ülemkohtu otsuses öeldud. Selle otsuse kohaselt ei ole ametnikel lubatud samasoolistele abielutunnistust välja anda. Ühtlasi toonitati otsuses, et USA põhiseaduses ei ole midagi, mis seda muuta võiks.

USA ülemkohus lubas tänavu tegelda küsimusega, kas osariigis võivad gei- ja lesbiabielud keelustada. Otsus, mis langetatakse eeldatavalt juunikuus, peab tooma selguse Alabama ja veel 13 osariigi kohta, kus ühesooliste abielu on ebaseaduslik.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: