Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta ajakirjanikuks kuulutati Nils Niitra Postimehest

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti Ajalehtede Liit avalikustas täna õhtul Tallinnas Õpetajate Majas toimunud pidulikul tseremoonial 2014. aasta ajakirjanduspreemiate võitjad. Peavõidu ehk aasta ajakirjaniku tiitli sai Nils Niitra Postimehest.

EALL-i peapreemia antakse kirjutavale ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest, preemia suurus on 4500 eurot ja sellele lisandus metallikunstnik Ive-Maria Köögardi ja klaasikunstnik Katrin Tukmanni ühistööna valminud kullatud sulg.

Niitra jõudis nominentide hulka nii uudis- kui ka olemusloo kategoorias lugudega "Riik kirjutab korstnasse vähemalt 700 000 eurot" ja "Eesti mehe viimane kiri: "Anna sigadele süüa"".

"Ausalt öeldes on see minu jaoks väga suur üllatus, kuna ma ei ela Tallinnas, seega ma olen mõneti eemal sellistest suurtest poliitskandaalidest. Ma olen Postimehe ainuke reporter Tartus ja ma ise elan maal ja võib-olla ma olen päris palju kajastanud väga erinevaid teemasid maaelust kuni majanduseni välja. Võib-olla see mitmekülgsus lõpuks tõi selle au," kommenteeris Niitra preemia saamist "Aktuaalsele kaamerale".

Parima uudise 2014. aastal kirjutas Kirsti Vainküla Eesti Ekspressist. 2014. aasta parima olemusloo kirjutas Tarmo Vahter Eesti Ekspressist.

Parima arvamuse kirjutas Mariel Gregor Postimehest.

Eesti Ajalehtede Liit annab sellest aastast välja kaht uut preemiat - –parim venekeelne lugu ja multimeedia. Parima venekeelse loo kirjutas eelmisel aastal Oksana Avdejeva MK-Estoniast. Multimeedia auhinna said Tiit Blaat, Kirsti Vainküla, Mart Nigola ja Rain Pruul Eesti Ekspressist.

Iga pressipreemia auhinna kategooria võitja sai diplomi ja 640 euro suuruse preemia.

Maakonnalehed - Merit Männi, Teet Roosaar, Erik Gamzejev

Parima maakonnalehes ilmunud olemusloo kirjutas Merit Männi Järva Teatajast.

Parima maakonnalehtedes 2014. aastal ilmunud uudise tegi Teet Roosaar Pärnu Postimehest“.

Parima arvamuse kirjutas maakonnalehtedes mullu Erik Gamzejev Põhjarannikust.

Iga maakonnalehe pressipreemia võitja sai 320 euro suuruse preemia ja diplomi.

Veebikujunduse kategoorias oli võidukas Õhtuleht

Sel aastal oli ka kujunduskonkursil uus kategooria –- veebikujundus - mille võitjaks osutus Õhtuleht.

Väikeste lehtede olemusloo kujunduse võitis Tartu Postimees, suurte lehtede olemusloo kujunduse võitis aga Postimees. Väikeste lehtede kogu kujunduse võitjaks kuulutati Järva Teataja, suurte lehtede puhul oli võitjaks Postimees.

Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala 1984. aasta vilistlaste esindajate poolt välja antava noore ajakirjaniku preemia sai Ann-Marii Nergi Eesti Päevalehest.

Täpsemalt saab nominentide ja võitjate kohta lugeda SIIT.

Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) preemiate kohta saab lugeda SIIT ja EPFL-i kodulehelt.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: