Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR-i venekeelse telekanali peatoimetajaks saab Darja Saar

{{1426240816000 | amCalendar}}
Foto: erakogu

Eesti Rahvusringhäälingu uue, sügisel eetrisse jõudva venekeelse telekanali peatoimetaja ametisse asub alates aprillist 34-aastane Darja Saar. Vaata ka "Aktuaalse kaamera" videointervjuusid Darja Saare ja Ainar Ruussaarega.

Peatoimetaja leidmiseks korraldati konkurss, kuhu laekus kokku 23 avaldust. ERR-i juhatuse liige Ainar Ruussaar ütles, finišijoonel tuli valik teha nelja väga tugeva kandidaadi vahel.

"Valik oli väga raske. Kõigi nelja kandidaadiga vestlesime me kaks korda. Aga Darja Saare visioon ja nägemus oli väga enesekindel. See oli tulevikku vaatav. Ta täiesti selgelt andis endale aru, et see ei ole lihtsalt telekanal, vaid multimeediaprojekt. Loodame kõige paremat. Darja silm särab," lausus Ruussaar ERR-i raadiouudistele.

Loodav kanal tekib paljude juba olemasolevate ERR-i programmidega koostöös ja äsjavalitud peatoimetaja ülesanne on see energia koondada ning uues kanalis rakendada.

"Olen kindel, et Darja Saare juhtimisel toob rahvusringhääling vaatajani täiesti uue näoga sõltumatu meediakanali, mille üheks eesmärgiks on ka venekeelsetele ajakirjanikele, asjatundjatele ja arvamusliidritele väljundivõimaluse ja väljendusvabaduse pakkumine," lisas Ruussaar.

Saar: tuleb platvorm venekeelsele kogukonnale

Saar ütles, et tema esmane ülesanne on kanal edukalt alates 28. septembrist käivitada ja kaasata võimalikult palju kohalikku venekeelset kogukonda, et inimesed saaksid tõeliselt kvaliteetse programmi ja ühisarutelu soodustava platvormi.

"Ja mitte ainult teleprogrammi, vaid ka multimeediaprogrammi. Et tarbijad saaksid kvaliteetset infot nii tele, raadio kui ka interneti vahendusel. Sisu peab olema hariv, meelelahutuslik ja informatiivne," rõhutas peatoimetaja.

Saare sõnul ei tasu uskuda kriitikuid, kes on väitnud, et tegu saab olema propagandakanaliga.

"Tegemist on avalik-õigusliku kanaliga, mis tähendab, et me kõik oleme selle omanikud," selgitas ta. "Igaühel meist ei ole mitte ainult õigus uut telekanalit vaadata, vaid omanikena ka võimalus aktiivselt kanali sisu kujundamises osaleda. Mina näen eelkõige vajadust kaasava ja eneseteostust pakkuva telekanali järgi."

Saar lisas, et tema ülesandeks ongi luua head tingimused kõigile huvilistele kaasarääkimiseks. Kanal peab startima 28. septembril, kuid tegevusi saab Saare kinnitusel jälgida juba varem.

Aprillist tööd alustav Saar ei soovi luua klassikalist telekanalit, kus edastatakse infot, vahendas "Aktuaalne kaamera". Tema arvates tuleb luua kaasav multimeedia kanal, mis võiks olla uute algatuste ja ühiskonna käivitamise mootor.

Ainar Ruussaare sõnul oli Saare esitatud ideede keskseks jooneks kaasamine. "Ehk siis nii selle venekeelse kanali projekti puhul kõige üldisemalt kui ka mõnede konkreetsete saadete ideede puhul oli läbivaks ideeks see, et siin elavad inimesi - venekeelseid inimesi, eestlasi kuidagi kokku viia läbi nende programmide," rääkis Ruussaar.

"Ta ei ole mitte mingil juhul propagandakanal. Vähemalt mina seisan selle eest, et ta selline ei oleks. Ja juba selle ülesehitamise protsessi käigus ma teen kõike selleks, et juba käivitamise faasis kaasata võimalikult palju erinevaid osapooli, inimesi, organisatsioone selleks, et see kontent oleks huvitav, erinevate osapoolte jaoks," lausus ERR-i venekeelse telekanali peatoimetaja Darja Saar.

Esimene samm selles suunas on Saare sõnul crossmedia hackathon ehk ristmeediatalgud, mis toimuvad mai lõpus. "See on selline sündmus, kus iga kodanik saab välja tulla oma saateformaadi või multimeedia tootega ning ühe nädala jooksul arendada seda koos mentoritega täisväärtuslikuks meediatooteks," märkis Saar.

Saar on õppinud Narva Kreenholmi keskkoolis, haldusjuhtimist pedagoogikaülikoolis, tal on sotsiaalteaduste magistrikraad Tallinna ülikooli riigiteaduste instituudist.

Alates 2010. aastast on Saar sihtasutuse Entrum juhatuse liige ja Eesti Energia üleriigilise koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM üks loojatest.

ENTRUMi tegevust on pärjatud mitme rahvusvahelise auhinnaga. Meedia- ja teletöö on Saarele tuttav 2009. aastast alates, mil ta on tegutsenud saate "Otsekõne" (PBK) ja ettevõtlusteemalise saate "Tuult tiibadesse" (SKY Raadio) tootmises.

Darja Saart on tunnustatud tiitlitega noor naisettevõtja 2013 ja Eesti lapsesõbralikum ühiskonnategelane 2012. Ta on pälvinud Eesti kaubandus- ja tööstuskoja aumärgi noorte ettevõtlikkuse arendamise eest.

Toimetaja: Priit Luts, Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: