Allikas rääkis rollide jagamisest Nemtsovi tapmisel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Zaur Dadajev 8. märtsil Moskva kohtus
Zaur Dadajev 8. märtsil Moskva kohtus Autor/allikas: AP/Scanpix

Boriss Nemtsovi mõrva uurimise käiguga tuttav allikas rääkis, et uurijad on jõudnud selgusele süüdistatavate rollides.

"Ei ole mingeid kahtlusi, et vaatamata arvatavate tapjate tehtud vigadele oli kuritegu Nemtsovi suhtes eelnevalt hoolikalt planeeritud, osaliste rollid olid aga täpselt määratud," rääkis allikas agentuurile Interfaks.

Tema sõnul on arvatav vahetu tapja Tšetšeenia pataljoni Sever endine komandöri asetäitja Zaur Dadajev, kellel on hea sõjaline ettevalmistus ning kes on osalenud lahingutegevuses.

"Nagu arvavad õiguskaitseorganid, otsis nimelt Dadajev Nemtsovi ja tema tuttava Anna Doritskaja üles kaubanduskeskuse GUM restoranis, hiljem aga läks nende järel umbes 100 meetri kaugusel kuni Suure Moskvoretski sillani," ütles ta.

Kui sillale sõitis koristusmasin, summutas selle müra arvatava tapja sammud ning siis lähenes too allika sõnul Nemtsovile ja tulistas teda mitu korda selga.

"Sel hetkel ilmus sillale auto, milles olid, nagu arvavad õiguskaitseorganid, vennad Anzor ja Šadid Gubaševid, kes võtsid Dadajevi peale ja pärast seda sõitsid ära," rääkis allikas.

Interfaksi vestluskaaslase sõnul leidsid uurijad Moskva lähistel maja, kus kuriteo arvatavad organiseerijad ja täideviijad treenisid laskmist ja töötasid välja mõrvaplaani. Väidetavalt leiti sealt kuulid, mis langevad ühte nendega, millega tapeti Nemtsov.

Uurimisega tuttav allikas ütles Interfaksile, et uurimisel ei ole praegu konkreetseid andmeid mõrva tellija kohta. Varem olid Interfaksi allikad teatanud, et tellija jäljed võivad viia välismaale.

Opositsioonipoliitik Boriss Nemtsov tapeti laskudega selga Moskva kesklinnas Suurel Moskvoretski sillal 27. veebruari õhtul.

Mõrvaga seoses on süüdistus esitatud Zaur Dadajevile, Anzor Gubaševile, Hamzat Bahhajevile, Tamerlan Eskerhanovile ja Šadid Gubaševile. Teadaolevalt eitavad nad kõik oma süüd.

Presidendi inimõiguste nõukogu esimees Mihhail Fedotov ütles täna Interfaksile, et uurimiskomitee ei andnud nõukogu liikmetele luba süüdistatavate külastamiseks.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: