Täna avati Pärnumaa ühistranspordikeskus

Foto: ERR

Täna avatud Pärnumaa ühistranspordikeskus hakkab lisaks bussitranspordiga tegelema ka mandri ja saarte vahelise ühenduse ehk laeva- ja lennutranspordiga. Keskus
hakkab tegelema ka taksondusega.

Ametlikult möödunud aastal asutatud ühistranspordikeskus on üht-teist juba tehagi jõudnud. Näiteks pole Pärnu linnal enam asja linnaliinibussidega, kõik sellega seonduv, hanked sealhulgas, on ühistranspordikeskuse korraldada. Keskuse suurimaks väärtuseks ongi see, et on ühistranspordi korraldamisel kadunud piir linna ja maakonna vahel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõige suuremad ja vajalikumad asjad on efektiivselt kasutada seda raha, mida Euroopa Liit on sellel perioodil meile eraldanud. Esimene asi, mida me tahaksime siiski teha, on ühtne piletisüsteem, mis võimaldaks maainimestel linnas sõita sama bussipiletiga. Ja sealt edasi vastavalt peatustes olevad tablood. Ja mida me väga tahaksime, on bussipeatuste võrgustikku uuendada niimoodi, et see vastaks tänapäeva vajadustele," rääkis Pärnumaa ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk.

Peatselt võetakse Pärnu linnalt üle ka taksolubade väljaandmine ja kaugem plaan on rajada Pärnusse uus bussijaam.

"Pärnu maakond on täna juba toimiva kolme ühistranspordikeskuse kõrval esimene, kus on kehtiv ja siduv kokkulepe, mille alusel ühistranspordikeskus hakkab korraldama nii maakonnaliine kui ka linnaliine. Ja sellest kokkuleppest tulenevalt on palju lihtsamini tulemas need kokkulepped, et ei Pärnu linnaelanik ega Pärnu lähiümbruse elanik ei pea enam tundma, millise omavalitsuse elanik ta ühistranspordi teenuse kontekstis on," märkis Maanteeameti ühistranspordiosakonna juhataja Ingmar Roos.

Roos lisas, et ühtset mudelit, mida teistele maakondadele soovitada, siiski pole. Omavalitsused igas maakonnas peavad ise otsuse tegema ja arvestama sellega, et parem teenus tähendab üldjuhul suuremaid kulusid, aga ka raha efektiivsemat kasutamist.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: