Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Psühholoog: vägivallatsejat pole võimalik pere juurest pikemaks ajaks eemale saata

Foto: ERR

Eestis on perevägivalla puhul tavaline, et kodust peab lahkuma ohver, mitte vägivallatseja. Paraku on tõsiasi see, et tal pole võimalik omaette elada, ütles Tallinna Naiste Kriisikodu psühholoog Ülle Kalvik.

Seekordses saates "Vabariigi kodanikud" arutati perevägivalda, mis on kuritegevuse statistikas tõusnud üha kõrgemale ja seda põhjusel, et sellest teatatakse rohkem. Samas on õhus küsimus, kas valdavalt on süüdlasteks mehed või esineb ka vastupidiseid juhtumeid.

Üks televaataja küsis saatekülalistelt, millal võime näha olukorda, mil kodust peab lahkuma vägivallatseja, mitte ohver. Ülle Kalvik nentis, et ta on nende probleemidega palju kokku puutunud. Ta tõi näiteks Norra, kus vägivallatseja viiaksegi pikemaks ajaks minema.

Ehkki Eestis saab politsei perevägivallatseja 48 tunniks kinni pidada, tuleb tal kuskil edasi elada. "Me teame, et inimesed ei korja endale tagavara niisugusteks juhtudeks, et ta saaks kohe korterit üürida. Ja sama lugu on kriisikodus olevate naistega," rõhutas Kalvik.

Ta lisas, et ennetus- ja nõustamistöö on oluline ning sellele kuluv raha märksa väiksem kui perevägivalla tagajärgede likvideerimise puhul.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: