Pärnakad tutvusid USA sõjaväelaste ja nende varustusega ({{commentsTotal}})

Täna Tapalt Saksamaale kodubaasi teele asunud USA 2. ratsaväerügemendi kompanii jõudis keskpäevaks Pärnusse, kus pärnakad said sõjaväelaste ja nende varustusega tutvust teha. Huvi oli üpris suur ning kõige rohkem taheti sõjaväelastega koos pilti teha.

Pärnu kesklinnas olid keskpäevaks kõik parkimiskohad hõivatud ja suur rahvahulk tungles Keskväljakul, et Ameerika Ühendriikide sõjamasinatele pilk heita. Sõdurid olid lahked ja lubasid kõike vaadata ja poseerisid samuti meelsasti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige suuremat huvi soomustransportööride vastu tundsid mõistagi lapsed. Eriti sooviti ka sõiduki peale pääseda. Ameeriklastel tuli sinna tõsta kümneid lapsi ja küllap olid nad õhtuks päris väsinud. Et nii palju rahvast kohale tuli, üllatas ka kaitseliidu Pärnumaa malevat, kelle korraldada kohtumine oli.

"Nad on olnud terve aja Tapal 1. jalaväebrigaadi juures ja praegu liiguvad siis Saksamaale, ja täna on toimunud veel üritused Paides ja Türil. Ööseks nad jäävad Pärnusse ja homme siis alustavad liikumist Läti poole," rääkis kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik Tõnu Miil.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: