Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Siiri Oviir Savisaare haigusest: asendamatuid pole olemas, paljudel on karjääriredel valmis mõeldud

Foto: ERR

Jala amputeerimise operatsiooni läbi teinud Edgar Savisaare väga kriitilisest tervislikust seisundist hoolimata Keskerakond toimib edasi ning asendamatuid inimesi pole olemas, arvas Keskerakonna endine aseesimees Siiri Oviir.

Siiri Oviir möönis "Ringvaates", et Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare olukord on kindlasti väga raske. Samas avaldas Oviir veendumust, et abilinnapead suudavad Savisaart asendada ning linna juhtimisest ei tohiks elanikele probleeme tekkida. Ka Tallinna linnavolikogus peaks töö jätkuma normaalses rütmis.

Küsimusele, kui kaua võib Eesti suurima omavalitsuse juhi ametikoht tema haiguse tõttu olla täitmata, ilma et probleeme tekiks, vastas Oviir, et tavaliselt kui inimene näeb, et ta on haige ega suuda tööle naasta, siis ta astub tagasi. "Täna sellest olukorrast rääkida ei saa, see oleks ennatlik, minu teada ei ole vastavates õigusnormides seda määratletud, kui pikk see haiguseperiood on - on ta kuu, kaks või kuus kuud," märkis saatekülaline.

Mis puutub erakonna juhtimisse, siis loomulikult on erakonna esimehel suur koormus, märkis Oviir. "Aga erakond ei ole ka eile loodud, see tähendab, ta funktsioneerib Pärnus, Sillamäel ka ilma erakonna juhi igakuise või igapäevase kohalolekuta."

"Aga selge, kui üks erakond on ilma peata/.../, on mõnevõrra keerulisem," lisas Oviir.

Ta selgitas, et praegu juhivad Keskerakonda aseesimehed Kadri Simson ja Enn Eesmaa, kes peavad koos võimu jagama, aga on ka juhatus, kus arutatakse küsimusi läbi.

"Selge see, et Edgar Savisaarel oli erakonnas ja juhatuses väga suur roll, väga suur sõnaõigus, väga suur arvamuseõigus. Nüüd langeb see kohustus laiemale pinnale," ütles Oviir.

Ta leiab, et kõige keerulisem on Savisaare haiguse tõttu Keskerakonna olukord peagi kogunevas uues riigikogus. Asendusliige saab riigikogus tööle asuda siis, kui põhiliige kas läheb valitsusse või loobub riigikogu liikme kohast. Täna seda infot pole ja riigikogu koht jääb Savisaart ootama ning üks liige on seni fraktsioonis vähem.

Küsimusele, kas on juba alanud võimuvõitlus, vastas Oviir, et ta on paar aastat erakonna siseelust eemal olnud, aga küllap on nii mõnelgi mehel-naisel marssalikepp taskus. "Kas ta võitleb marssalikepi laua peale, seda näitab aeg. Täna Edgar Savisaare tervist arvestades ei ole vist päris õige sellest nii rääkida, sest öeldakse, et kõige tänamatud tegevus on ennustamine."

Oviir leiab, et Keskerakonda tabanud probleem ei muuda olukorda riigi tasandil. "Asendamatuid inimesi ei ole olemas, iseseisvat poliitikat viljeletakse Eestis nüüd üle paarikümne aasta, inimesed on harjutanud, inimesed on harjunud ja eks inimestel, ma mõtlen poliitikutel, on ka oma karjääriredel peas valmis kujunenud," sõnas ta.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: